Áčko: Z herně povedeného vstupu do sezóny máme jen bod

KDY: neděle 14.srpna 2016 od 17hod *  Roudnice

ZÁPAS:  I.A třída : Sokol Roudnice - FK Černilov 3:3 (0:2) na penalty 4:2

Branky:   10´ Markovič 0:1 * 43. Markovič 0:2 * 55. 1:2 * 65. Matoušek 1:3 * 88. 2:3 * 91. z penalty 3:3

Pokutové kopy: Domácí proměnili čtyři serie, Černilov uspěl pouze Schodem a Schwarzerem

Rozhodčí: Lavrenčíková  ŽK: 2:1 (Markovič)

Sestava: L.Voltr - Zumr, Urban, V.Hrubý, Novák- Schod, Štěnička, Schwarzer , Mich. Šmied (83 Havlas)- Markovič (67 Jan Žaba)

Úvodní šanci domácích zmařil Voltr. Černilov ale jinak pozorně bránil a vyrážel do nebezpečných brejků, jeden z nich po deseti minutách hry skončil vedoucí brankou Markoviče. Roudnice se marně snažila na obranu Černilova něco vymyslet. Šance měla jen z přímých kopů, ale ty končily mimo bránu. V závěru poločasu Černilovu znovu vyšel brejk a znovu u toho byl těžko zastavitelný Markovič. Zdálo se, že se bezradná Roudnice po poločase nadechne, ale Černilov přidal na bojovnosti a nastěhoval se na polovinu domácích, kde se dostal do nebezpečných šancích. V době největšího tlaku domácí hlavou šťastně snížili, když si Voltr na míč sice sáhl, ale ten přesto skončil za brankovou čarou. Snížení Černilov nezlomilo, pokračovalo v bojovnosti a výsledkem byla rychlá akce po levé straně a trefa Matouška z úhlu. Další minuty Černilov zápas kontroloval, Voltr měl práci jen s jednou střelou pod břevno, na druhé straně se gólman zapotil rozhodně víc. V tu chvíli byla kvalita hry na krajské úrovni. Domácí se chytli posledního stébla v 88 minutě, když se jim povedla jediná kombinace a přesně ji zakončili. Hned po dovršení 90 minuty vybojovali snadno roh a po něm hlavní rozhodčí, dala na signalizaci pomezního, nařídila penaltu za nastřelenou ruku. Krutý závěr pro jasně lepší hosty. Zvlášť když následná penaltová loterie minulou sezónu a asi ani letos není Černilovskou oblíbenou disciplínou. Do Roudnice přijelo minimálně 20 fanoušků z Černilova !