Chlumec aktuálně jede na všech frontách

FK Černilov - Chlumec n.Cidlinou B  0:2 (0:1)

9.kolo VOTROK krajského přeboru - Neděle 6.října od 16 hodin * tráva v Černilově

Branky:  6.min 0:1 * 82.min 0:2

Sudí: Franěk ŽK: 3:1 (V.Hrubý, Schwarzer, Šebesta) *  90 diváků

Sestava: Šebesta - Schwarzer, V.Hrubý, Štěnička, Daněk - Šmied, Svatoň,Matoušek, Hušek, J.Hrubý (63. Charous)-Markovič (46.Roubal)

Áčko týmu soupeře hraje v ČFL, ve středu v poháru po Příbrami vyřadilo doma Bohemku a dnes v Černilově z té postupové sestavy v dresu Béčka nastoupili tři hráči. Jinak šlo ale o souboj sousedů v tabulce. Oproti sobotě se počasí relativně umoudřilo. Už v druhé minutě hlavičkovali hosté nad a z protiútoku vypálil Matoušek do brankáře.  V 6.min jsme rychlou akci hosí museli zastavit faulem. Z přímého kopu trefil hostující hráč břevno a následná dorážka jen těsně za brankovou čáru. Ve 13.min Markovič prošel obranou, ale brankář vyrážel na roh. Ten samý hráč mířil o dvě minuty později nad. Na stejné místo poslal míč k přímého kopu o dvě minuty později Hušek. V 17.min kopaly přímý kop pro změnu hosté, ale vedli si stejně jako před tím my. 21.min Chlumec se dostal do šance, ale Śebesta vyrážel. Pak přišly dva naše pokusy, jeden zestrany do brány a další mimo.26.min Dańkův centr a J.Hrubý hlavou mimo. Aktivní hra při níž se střídaly rychlé útoky na obou stranách pak na chvíli polevila. Až v 40.min prošel asi nejlepší hostující hráč Kučera, Šebesta opět musel zasáhnout. 44.min Šmied po otočce zamířil vedle. Následně brejk skončil odvrácením obrany na roh a z něj Markovič hlavou nad. I po změně stran pokračoval důrazný nekompromisní fotbal. Začal ho střelou a pak rychlým brejkem, který skončil na Šebestových rukavicích, Chlumec. V 53.vyzkoušel ze střední vzdálenosti hostujícího brankáře Śmied. Podobná akce byla k vidění na druhé straně o minutu později Další brejk Černilov nedotáhl do koncovky. 57.min a Šebesta opět udržel Černilov v naději. 62.min a tutovka hostí, po rychlé akci zakončené střelou do břevna spadl míč těsně před brankovou čáru. 66.min hřmělo před bránou Chlumce, ale závar skončil Matouškovou střelou nad. 71.mon kombinační akce hosté skončila tečovaným pokusem vedle tyče. V 76.min se prosadil přes obránce Šmied, ale střela jen vyprášila brankářovi rukavice. Zápas se definitivně rozhodl v 82.minutě, kkdy hosté zaútočili po naší pravé straně a tvrdou křížnou střelou na zadní tyč upravili na konečných 0:2.