Derby skončilo remízou

KDY: neděle 20.10.2013
Černilov
ZÁPAS: FK Černilov B - Libřice  1:1 (0:1)

Branky: 38min 0:1 - 58min Jelen 1:1

Sestava: Voltr Lukáš - Voltr Michal, Kříž, Benák, Dolejší (85 Holeček) - Šmied Martin (67 Šmied Michal), Havlas, Bouchal, Obzina - Jelen (80 Imlauf), Mindek *  na hřiště se ještě nedostal Hlaváč

Tradiční derby, kdy se v dresu soupeře objevilo několik exčernilovských hráčů a naopak u nás nastoupil exlibřický Kříž, skončilo spravedlivou remízou. Po náznacích šancí na obou stranách přišel faul na hranici vápna, na pronikajícího Jelena. Dosud úspěšný exekutor penalt tentokrát na brankáře nevyzrál. Prohrávali jsme vzdušné souboje a neměli odražené míče, což bylo jedním z důvodů šancí Libřic. Tu největší Voltr vyrážel, ale na střelecký průnik z 38 minuty byl krátký. My se dostal jen k centrům a střelám z dálky mimo. I po změně stran jsme se nemohli dostat k tradiční kombinační hře po zemi a navíc jsme vytvářeli víc chyb než soupeř. Přesto se po Obzinově příhře prosadil v 58 minutě Jelen a vyrovnal. Libřice hrozily hlavně z přímých kopů, ale Voltr se zaskočit nenechal. Zápas sledovala početná divácká kulisa, která dodávala zápasu koření v podobě kritiky většiny výroků sudích. Závěr zápasu přinesl velké šance Černilova. Rychlý útok po levé straně a centr Imlaufa do vápna poslal hlavou Mindek do břevna a o minutu později hlavičkoval Halvas z malého vápna nad.