KDY: neděle 23.5.2010 od 10 hodin
Na hřišti v Černilově
ZÁPAS: FK Černilov-SK Smiřice 8:0 (2:0)

Rozhodčí: Růža Diváků : 30

Sestava: Kollátor - Lamla, Hlaváč (31.Šmied), Kunc - Kundrt (28-41 Ličman), Šmied (18 Kadlec),Ličman (18 Jan Žaba), Daněk - Dědek, Panenka, Flégl

Branky: 3x Kundrt 2x Ličman a Šmied 1x Jan Žaba

První poločas ze strany domácích působil mírně ospale, do zahuštěné obrany se těžko prosazovali a až po čtvrt hodině po rohu se po zemi k tyči trefil Kundrt. Láďa si to zopakoval o pět minut později po odraženém míči na hranici vápna. Druhý poločas už byl živější. Brejky hostí otevřeli jejich obranu a v 34.min po Žabově příhře se sám před brankáře dostal Šmied:3-0. V rozmezí 37 a 40-té minuty na 4:0 a 5:0 zvyšoval Ličman a branky padly jako přes kopírák. Kolmá přihrávka od Šmieda za obranu a David si z brankářem poradil. V 42.minutě poslal pas z obrany Kundrt a i Šmied svůj druhý brejk tváří v tvář brankářovi proměnil. V 48.minutě kluci rychle rozehráli na vlastní polovině, na pravé straně pěkně prošel Dědek, odcentroval a na malém vápně se nejlépe zorientoval Žaba. Pět minut před koncem přišel nejpovedenější okamžik. Na roh Daňka si na penaltě naběhl Kundrt a hlavou se trefil pod břevno. Závěrečné šance Kadlec a Šmied neproměnili. Smiřice přivezli mladý tým, pro který je hra na větším hřišti se zkušenějším soupeřem, náročná - ale tak jako máme zkušenosti v Černilově, v další sezóně to bude jiné. Zajímavost: Série mladších žáků Černilova: PRVNÍ: Od 2.11 2008 !!! v mistrovském zápase neprohráli (jen před rokem v poháru Lad.Škorpila proti FC HK) DRUHÁ: Na jaře v mistrovských zápasech ještě nedostali branku.
A hlavně, díky víkendovým výsledkům stačí jediná výhra (třeba už v neděli ve Stěžerech) a kluci se můžou radovat s definitivního potvrzení vítězství v letošním okresním přeboru.