Dorost - starší: mistrovský zápas se Smiřicemi, výhra 4:0

KDY: neděle 17.10.2010

KDE: Na hřišti FK Černilov

ZÁPAS: FK Černilov - SK Smiřice 4:0 (2:0)

BRANKY: Bernart Rudolf 2, Kekelák Lukáš, Bouchal Adam

Úvod zápasu byl vyrovnaný. Postupem času jsme získali herní převahu, kterou jsme zvyšovali. Bohužel se nám nedařilo vstřelit kýženou branku. Nejvíce hosty zlobil v útoku svým důrazem a rychlostí Ruda Bernart. První gólový moment přišel nečekaně. Původně zamyšlený centr Rudy od rohového praporku si hostující gólman srazil do branky a svojí chybou nás poslal do vedení 1:0.  Zanedlouho smiřický útočník neunesl neodpískaný faul našeho stopera a likvidační zákrokem zajel do Honzy Krupičky. Rozhodčí tohoto hráče vyloučil. Oslabeného soupeře jsme ještě více uzamknuli na jeho polovině. Uklidňující druhý gól těsně před koncem poločasu přidal Lukáš Kekelák po samostatném průniku obranou a pozdější střelou k tyči. Hosté naši branku ohrozili v první půli jen ojediněle.

Druhý poločas začínáme se snahou o držení balónu a moc se netlačíme do útoku. Někdy až moc to přeháníme.  Zvýšení naší aktivity směrem dopředu přineslo slibné brankové příležitosti. Třetí zásah do černého přidal hlavou Adam Bouchal. Po tomto momentu jsme pozměnili sestavu ke zvýšení ofenzivní síly a přicházela jedna šance za druhou. Hosté můžou být rádi, že díky naší špatné produktivitě neodjeli z Černilova s debaklem. Jako poslední rozvlnil síť za zády smiřického brankáře Ruda Bernart a stanovil konečné skóre na 4:0. Hosté mohli také skórovat. Míč mířicí do již opuštěné branky vykopl pohotově Tomáš Zelenka. Jiné vytvořené příležitosti vždy s přehledem zneškodnil Kuba Hodek.

Dnešní zápas jsme byli nuceni odehrát bez náhradníků. Ze zdravotních důvodů nebo kvůli startu za A muže nám chybělo osm hráčů. Příští týden by se měli už někteří marodi vrátit zpět do sestavy a snad nebudou tak výrazné problémy se skládáním mužstva. Chtěl bych poděkovat Petrovi Benákovi a Vojtovi Hlaváčovi, že nám dnes vypomohli.