Dorost - starší: Mistrovský zápas v Týništi nad Orlicí, výhra 4:2

KDY: sobota 9.10.2010

KDE: Na hřišti SK Týniště nad Orlicí

ZÁPAS: SK Týniště nad Orlicí - FK Černilov 2:4

BRANKY: Filip Jan 2, Bouchal Adam, Kekelák Lukáš

K pěti dlouhodobě zraněným hráčům přibyly další absence, tak jsme cestovali na zápas do Týniště nad Orlicí s torzem kádru doplněném o žáky. Domácí se naopak evidentně sešli, jelikož neměli pro všechny hráče dresy.

Hned v první minutě jsme se mohli ujmout vedení. Tomáš Zelenka však branku netrefil. Domácí si vytvořili slibné šance jen ze začátku zápasu, poté měli problémy se proti naší obraně prosadit. Hrozili především díky svým fyzickým dispozicím ze standardních situací. Ty však s přehledem vyřešil Kuba Hodek v brance nebo naše obrana. O naše brankové příležitosti se především starali v záloze Honza Filip, Lukáš Kekelák, Tomáš Zelenka a v útoku Adam Bouchal. Právě Adam byl ten, který poprvé rozvlnit síť za zády brankáře.  S přehledem dorazil odražený míč po průniku Honzy Filipa. Z vedení jsme se neradovali dlouho. Domácím se podařilo vyrovnat na 1:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas jsme začali pasivně. Vázla nám mezihra. Nakonec za tu pasivitu jsme byli potrestáni brankou. Poté jsme museli přeskupit řady a hru zofenzivnit. Honza Filip se posunul do útoku. Náš herní projev se výrazně zlepšoval.  Gól v síti soupeře nepřicházel a tak jsme vysunuli i Pavla Pavlíka. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho. Lukáš Kekelák z větší vzdálenosti nádhernou střelou k tyči srovnal skóre. Tento moment nás ještě více nabudil a utkání jsme dohráli ve velkém stylu.  Začal ještě více úřadovat v útoku Honza Filip a dvěma přesnými zásahy rozhodl o našem vítězství.

O výhře v Týništi rozhodla především dobře pracující defenzíva a fotbalovost. Tou jsme domácí výrazně převyšovali. Soupeř má mimořádně fyzicky vyspělý tým. Naštěstí toho nedokázal využít.