Dvojzápas Béčka: prohra v Sendražicích a doma s Probluzí výhra 5:4

KDY: sobota 6.května 2017 od 17 hod *  zápas IV.A třídy 21.kolo

KDE:  tráva v Sendražicích  Rozhodčí: Dostál  ŽK: x

Sestava: Gernat - Matěj Obzina, Církva, Jak.Žaba, Mart.Šmied -
Bednář, Jelen, Hlaváč, Jonáš - Janeček

Jen v deseti jsme v prvním poločase byli pod stálým tlakem domácích, kterým do brány spadlo všechno do čeho kopli. My se zmohli jen na nakopávané míče vpředu na Janečka. Po změně stran jsme " zaparkovali autobus" a dovolili domácím skórovat už jen jednou a to šlo ještě o vlastní branku po teči hlavou. Gernat v bráně předvedl několik solidních zákroků, dokonce chytil i penaltu. My se k jediné střele dostali až v závěru z přímáku, ale Církvův pokus k tyči domácí brankář lapil. "Důležitější" zápas nás čeká v pondělní domácí dohrávce.

*********************

FK Černilov B - AFK Probluz B 5:4 (2:1)

KDY: pondělí 8.května 2017 od 17 hod *  zápas IV.A třídy předehrávané 28.kolo

KDE:  tráva v Černilově  Rozhodčí: Kincl  ŽK: 3:1 (Hlaváč,Jonáš a Holeček)

Branky: 2x Církva (23min a 57min z pen) 1x Flégl 30.min , Holeček (67min) a Jelen (71.min)

Sestava: L.Voltr - M.Obzina (46 Gernat), M.Voltr, Jak.Žaba, Mart.Šmied (82.Bednář) - T.Obzina (60.Janeček), Církva, Flégl, Hlína (72.Jonáš) - Jelen, Hlaváč (60.Holeček)

Oba dva týmy se pro předehrávku posílili. My dvěma " Áčkaři", Probluz šesti hráči, kteří se v sobotu objevili na soupisce jejich A týmu. Po opatrnější dvacetiminutovce se přesně trefil Církva a o chvíli později úspěšně prošel Flégl. Vzápětí po ruce ve vápně dostali hosté výhodu penalty a využili ji. Sražení Hlíny o pár minut později poskytlo podobnou výhodu i nás, ale L.Voltr poslal míč doprostřed brány, kde zůstal stát i hostující gólman. Následně to 2x napravil zákrokem v bráně, což platilo i o začátku druhé půle do které hosté vlétli a motaly nám v obraně hlavu. Pak už se nám ale dařilo vpředu držet míč. Tutovku nedal Jelen, ale následně po faulu na našeho hráče ve vápně jsme druhou penaltovou výhodu už využili a to Církvou. Následně se tvrdou ránou trefil pod břevno Holeček a kyž Jelen potrestal další chybu mezi brankářem a obranou, vypadalo to, že zápas bude jen otázkou skóre. Přestalo se nám ale chtít bránit a L.Voltr i přes sérii zákroků v tutovkách hostí dvakrát inkasoval a zápas se tak zdramatizoval. V 88.minutě přišla další snižující branka na 5:4 po důrazném průniku hosté a v závěru (+ 5.min nastavení) jsme se tak o tři body ještě strachovali.