Elévové mladší: 1. Mistrovský turnaj, doma - 2 výhry jsou naše

ZÁPASY: Nový Hradec - Černilov, Slávia HK - Černilov
SRAZ: nejpozději v 9:30 v kabinách, idálně v 9:15
Nominace: všichni

Hned na úvod hodně těžcí soupeři a nás trápí marodka. Uvidíme kdo se do neděle dá dohromady a dorazí.
V každém případě se popereme o dobrý výsledek.

A jak to dopadlo:

Před zápasem dorazilo ještě několik omluvenek (6), takže jsme byli napnutí v kolika se dnes sejdem. Díky širokému kádru byli dokonce 3 na střídání, i když ne všichni byli ještě zdravotně úplně OK.
Sestava: Šmied - Žídková, Kadaník, Kosinová Klára - Jaroš, Hroneš - Obzina, Jukl. Střídali: Urban, Kosinová Lenka, Rejnková.

Černilov - Nový HK 4:1
(Jukl 2x, Kadaník, Žídková

Soupeři přes zimu odešel střelec Šaněk do FCčka, ale na oplátku za něj z FC "dodali" hráče širšího kádru ročníku 2002, takže o oslabení se mluvit nedá.
Zápas byl bojovný a soupeř prokazoval kvalitu. Nicméně jsme měli více ze hry a v útoku jsme byli nebezpečnější. Bezvadně fungovala obrana, kterou jsme přizpůsobili soupeři - Náťa Žídková hrála vlevo a převzala dozor nad nejlepší hráčkou soupeře Zuzkou Dostálovou a bezvadně ji pohlídala. V útoku řádil Rooney, který se v prvním poločase prosadil dvakrát a dodal na naše kopačky klid. O půlce jsme prohodili gólmany - Vojta Šmied šel do pole a do kasy Mates Obzina. Kvalitě naší hry to neubralo a po dobrém výkonu jsme zaslouženě vyhráli. Góly jsme dali po pěkných střelách z dálky. Soupeř snížil Zuzkou v poslední minutě, když jsme už nebyli úplně koncentrovaní a hlavní opory odpočívaly na lavičce.

Černilov - Slávia HK 4:2
(Jukl 2x, Obzina, Žídková

Slávia nám připadla, že oproti minulému zápasu dojela se silnějším kádrem. V zápase jsme si museli hodně máknout, abysme ho zvládli. Opět se hodně bojovalo a opět nechyběla kvalita. Ale zase se nám povedl úvod, byli jsme aktivní a dali i 2 branky. Nejdříve Mates Obzina výstavně vysunul Rooneyho do brejku, ten naznačil příhru doleva na Davida a "vyšil" výstavní ránu k pravé tyči. Druhý gól propasíroval Mates šťastně do brány po velkém zápasu v soupeřově vápně. Soupeř se ale nevzdal a využil momentu, kdy naši rozjetí obránci vyrazili útočit a nestihli se vrátit - soupeř tak vyrazil v 3 na 1 a svůj útok proměnil.
V druhém poločase mohl hned z kraje všechny uklidnit volný Mates Obzina, když dostal luxusní příhru před bránu od Rooneyho, ale ukvapil se a z první netrefil balon dobře. Svoje zaváhání ale napravil, když výborně zakombinoval s Rooneym před naším dalším gólem. Gól si vstřelila i velká Náťa, když po rohu uklidila míč k tyči. Soupeř se nevzdal a do konce zápasu nás hodně tlačil a vštřelil i svou druhou branku, když jsme dohrávali silou vůle - Rooney odstoupil kvůli puchýřům na patách, Dáda Jaroš odkulhal s bolavým kolenem a Náťa Rejnková s rozraženým rtem.

Za dnešek všchny moc chválíme.
Je vidět, žejsme se v zimě neflákali.

elévové v novinách

A jako třešnička na dortu ještě zmínka (včetně fotografií) o nedělním turnaji na osmé straně dnešního (čtvrtečního) Hradeckého deníku !

Pochvala všem za dnešní výkon

Za dnešní excelentní výkon si zaslouží pochvalu všichni borci. Soupeř byl těžký a snaživý, ale my jsme opět dokázali, že jsme fotbalovější, bojovnější a s větší chutí k vítězství.