Elévové mladší: 1. Mistrovský turnaj, v Probluzi

ZÁPASY: Kunčice – Černilov, Probluz – Černilov
SRAZ: 8:00 u kabin nebo 8:30 na místě
Rozhodčí: Markvart, Pail
Nominace: Hovorka Jakub, Hynek Martin, Kadaník Tomáš, Věcek Roman, Horák Hynek, Šmied Vojtěch, Flégl Martin, Jukl Štěpán, Žídková Natálka, Mach Václav, Obzina Matěj

Informace před zápasy:

První mistrovský zápas sezóny konečně přichází. O síle soupeřů takhle na začátku sezóny nic netušíme. Pokud ale budeme hrát tak jako v posledních zápasech - s chutí, sebevědomě a důrazně, tak se o výsledek nebojím.

Hraje se opět podle pravidel mistrovké soutěže - systémem 7 hráčů v poli + 1 gólman.
Klasicky si nezapomeňte vzít: kopačky, chrániče, gumičky, pití, svačinu, ručník.

A jak to dopadlo, aneb masakr v Probluzi:

Černilov - Kunčice 6:1
(Flégl 5x, Jukl)

Do utkání jsme zase vstoupili velice zakřiknutě. Ospale, nedůrazně a bojácně, jako už po několikáté za sebou. Soupeř toho využil, přebral iniciativu a tlačil se nám do vápna. Po jedné z akcí, kdy na pravé straně naší obrany zůstal nikým nekrytý hráč soupeře, jsme inkasovali první gól. Postupem času jsme se začali dostávat do zápasu a ze skrumáže před soupeřovou brankou vytěžil srovnávací gól Štěpán "Rooney" Jukl. Poločas tedy 1:1.
O přestávce došlo na důkladné mytí hlav a asi i proto druhý poločas kluci přepli vyšší obrátky. Fungovala opět záloha a po kolmicích Hynka na Martina Flégla jsme odskočili na 3:1. Následně přišel hodně nešťastný okamžik. Soupeř poslal dlouhý balón na naši půlku, na stoperu jistý Tomáš ho s prehledem odehrál, když po odehrání balonu mu zajel do nohou hodně nešetrně soupeřův útočník. Tom se skácel na ruku a hned bylo vidět, že je zle. Po krátém ošetření musel do hradecké nemocnice s podezřením na zlomeninu ruky. My jsme museli změnit rozestavení, Hynek šel na posledního aby pohlídal výsledek. Kluci bojovali a využívali toho, že soupeř nechává našim útočníkům hodně prostoru. Po několika hezkých kolmicí z obrany na Marťu Flégla se skóre posunovalo na 5ti brankový rozdíl.

Černilov - Probluz 1:3
(Horák)

Bez Toma v nemocnici jsme zase začali zápas proti domácím s Hýňou vzadu, s tím že zkusíme precizně bránit a vysunovat útočná tykadla. Soupeř byl šikovný, fotbalový a hodně důrazný (až moc). První poločas byl vyrovnaný, domácí těžili z fyzické vyspělosti svých hráčů a hráčky. My jsme se dostávali do šancí, které jsme trestuhodně neproměňovali. Kluci byli několikrát sami před brankářem, ale buď minuli nebo stříleli zbrkle moc brzo. Zamrzí akce kdy Martin nedal do úplně prázdné brány a když oba útočníci šli sami na soupeřova gólmana. Zato soupeř 2 skóroval z navlas stejné akce: k odraženému míči se ve velké vzdálenosti od brány dostene soupeřův hráč, nikdo k němu nepřistoupí, vypálí na bránu obrovskou svíci, ktera zapasne za Kubu těsně pod břevno. Nakonec nás poločasový výsledek 0:2 donutil změnit rozestavení - Václav se posunul na stopera a Hynek zase zapadl na své místo do zálohy.
V druhém poločase jsme se tlačili dopředu a soupeř důrazně bránil. Bohužel po neodpískané ruce domácí záložnice a nedorozumění obrany jsme obdrželi gól na 0:3 a soupeř se soustředil na bránění výsledku, mnohdy zákroky za hranici pravidel. Pro představu: Hynek přejde ve středu pole přes domácího hráče č. 4, za což od něj vyfasuje zásah zezadu na kotník. Brečící a kulhající Hynek jde střídat. Za minutku přemlouvání jde zase na hřiště, vezme balon, uvolní se, přejde přes hráče č. 4, načež je zezadu nekompromisně sestřelen. Rozhodčí nic, ani karta, píská jen faul. Krátce na to Martin Flégl si dá na levé straně rychlý balon, přejde přes obránce, řítí se do vápna a zase následuje zásah zezadu přes "fajfky", zase žadná karta, nic. Soupeřův obránce je pochválen, že přerušil akci ...
Hodně těžko se nám pak motivuje rodiče, aby na zápasy kluci pouštěli. Samozřejmě fotbal nejsou taneční, ale když se takhle pustí hra u těch nejmenších, tak co se bude dít na hríšti za několiv let ?
No vrátím se k zápasu, kluci se dál snažili výsledek zkorigoval. Což se částečně povedlo - Hynek nepřemýšlel nad nohama a za vápnem perfektní dělovkou levačkou snížil. Zbylé šance už ke gólu nevedly.
Konečných 1:3 zamrzí. Když po šancích v první půlce mohlo byt hnedle 4:1 a klid. Zkrátka na koncovce ještě musíme potrénovat. A hlavně jsme spokojení, že v nemocnici neskončil nikdo další.