Elévové mladší: 8. Mistrovský turnaj, v Jaroměři

ZÁPASY: Černilov - Roudnice, Černilov - Lhota p.L.
SRAZ: 9:00 u kabin nebo 9:30 na místě
Rozhodčí: Markvart, Dostál
Nominace: máme hodně marodů a trochu nám účast komplikují prázdniny, jistí zatím jsou: Vojta Rejtar, Marťa Hynek, Vašek Mach, Hynek Horák, Marťa Flégl, Natálka Žídková, Vojta Šmied, Tom Kadaník, Roman Věcek, Štěpán Jukl

Informace před zápasy:

Poslední letošní venkovní turnaj. Musíme se vyhecovat a ještě ho odehrát naplno.

A jak to dopadlo:

Trochu komplikovaně jsme se během prázdnin dali na sobotu dohromady, Romča přijel bez kopaček, Náťa s bolavým kolenem, ale nakonec jsme se s podzimní sezónou důstojně rozloučili.

Černilov - Roudnice 3:2
(Flégl 2x, Horák)

První zápas začal z naší strany standardně ospale. Ale byli jsme dobře připraveni na hru soupeře, kterou stavěli na hráči č. 6. Toho původně měla hlídat osobně Natálka, ale vzhledem ke svému zranění si 6-ku musel vzít na starost Hynďa, alespoň ve chvílích, kdy měl balon na kopačkách soupeř. Hra byla zpočátku vyrovnaná, postupem času se naši vzbudili a začali tlačit. První gól padl brzo, když se po rohu prosadil Martin Flégl. Druhý ještě do poločasu přidal Hynek, když mu gólově vyšel jeden z průniků a z hranice vápna střílel přesně k tyči. Do konce poločasu se soupeř k nebezpečné akci nedostal a poločas skončil klidně 2:0.
Po poločase jsme opět začali aktivně a dnes střelecky naladěný Martin utekl obraně a zvýšil na 3:0. Následně s vidinou bezpečného náskoku naši trochu polevili a hra se srovnala. Přišla chyba, kdy jsme nepřikryli 6-ku a nechali ji vystřelit [3 hráči mohli míč odehrát při troše důrazu, několikrát jsme si zopákli že 6ka nesmí střílet a je třeba ji bránit těsně, ale asi marně]. Vojta balon ztlumil, ale do náručí ho chytil až pár centimetrů za brankovou čárou - 3:1. Dál se hrálo klidně, spálili jsme pár šancí. Hlavně ta Hynďova, kdy na pětníku ve vápně vymotal 2 soupeřovy hráče a dával placírou k tyči, zasloužila skončit v síti. Těsně před koncem se ještě zápas zdramatizoval, když po sérii nedůsledných zákroků skončil míč v zámezí a z následného rohu soupeř snížil na 3:2. Úplně zbytečná branka - někdo z našich beků (Romča jestli mně paměť neklame) měl balon ve vápně na noze, ale místo odkopu do bezpečí míč jen posunul před sebe přímo na nohu soupeře. Dál už žádné chyby nepřišly a zápas jsme v klidu dohráli.

Černilov - Lhota p. L. 7:0
(Flégl 6x, Horák)

Soupř nehrál špatně a naši borci a borka už byli probuzení úplně a sehráli zápas perfektně. Po vyrovnaném začátku, Roman vyhrál na své straně souboj a poslal nádherný křížný centr za obranu na Marťu Flégla a když soupeřův gólman váhal s vyběhnutím, dostal se Marťa včas k míči a skóroval. Pak vybojoval pro sebe balón u našeho rohového praporku Hynďa a parádním slalomem proběhl celé hřiště přes několik soupeřových hráčů a zvýšil na 2:0. Góly daly našim lehkost a ještě do poločasu Martin dal další 3 góly. Všechny pěkné po úniku zleva, kdy se uvolnil a chodil sám na brankáře. Soupeřův obránce mu nestíhal a protože ho nezdvojovali, měl spoustu prostoru ke skórování. Poločas tak skončil 5:0.
O pauze jsme si řekli, že hrajeme naplno až do konce, ne jako v zápase s Roudnicí. A tentokrát byl pokyn vyslyšen. Krátce po začátku přišla krásná akce - Hynek hezky kopl roh a Martin parádně z nábehu tvrdě hlavičkoval, že ani Honza Koler by se za takovou ránu nemusel stydět. Dál se hrál otevřený fotbal. Do šancí se dostala Náťa, Rooney, Hynďa, Vašek Mach (ten zahrál výborný poločas) a pak Roman Věcek (nastřelil tyč), ale sedmou branku přidal opět střelec dne Martin Flégl po osvědčené kombinaci s Hynďou. Soupeř se nevzdal, pokoušel se dát aspoň gól útěchy, ale Vojta Rejtar předvedl 2x výborný zákrok a udržel nulu až do konce.