Elévové starší: Mistrovský turnaj v Černilově - 3. kolo - krajský přebor - 100% BODOVÝ ZISK

21.09.2013 - 08:15
21.09.2013 - 12:00

KDY: sobota 21.9.2013
KDE: doma v Černilově
SRAZ: nejpozději 8:15 hod. v buňkách u zadního hřiště (tentokrát už od 9:00 hodin hrajeme první zápas)
Soupeři: TJ Sokol Třebeš; Chlumec n.C./RMSK Cidlina
Nominace: Fibír, Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Jelínek, Kadaník, Krejza, Kvapil, Slezák, Svatoň, Voslař, Vrabec
Volno mají:
Sovák, Štandera, Zídka (na všech trénincích a dalším zápase okresního přeboru ve čtvrtek 26. září ale v plné síle)

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve, abychom se mohli pokusit zajistit případnou výpomoc pro zajištění dostatečného počtu hráčů.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka), teplé oblečení i náhradní na přestrojení, čaj do termosky.

Čekají nás dva mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 20 minut.

A jak to dopadlo?

Na úvod hodnocení patří velké poděkování klukům 2003, jejich rodičům a trenérům mladších žáků za výpomoc při dnešních zápasech. Dnes jsme naši sestavu doplnili hned třemi borci ročníku 2003. V bráně opět neomylný Jirka Strnad, na pozici stopera obranná tvrz v podání Honzy Lankaše, a ve středu zálohy neúnavný a tvůrčí Míša Palma. Díky tomu jsme mohli s opravdu kvalitními soupeři hrát vyrovnané zápasy, jejichž výsledky jsou opravdovou třešničkou na pomyslném dortu. Bez těchto opor a jejich zkušeností bychom při vší naší snaze a bojovnosti asi na takové výsledky nedosáhli. To si musíme objektivně přiznat, a o to víc makat na trénincích, abychom takové výkony dokázali předvést i sami.

Nerad hodnotím jednotlivce, fotbal je týmová hra, všichni dnes hráli dobře, bojovali, zkrátka opět do toho dali všechno svoje fotbalové umění, ale přeci dnes si někdo individuální pochvalu zaslouží, je to Jirka Slezák, který dnes zahrál nad svoje možnosti, byl aktivní, zapojoval se do hry, výborně bránil, minimálně zachránil dvě až tři gólovky soupeře. Byl vidět i v útoku, kde po vyhraném souboji před bránou mohl i skórovat. Na zakončení už ale bohužel nezbyl čas a síly.

FK Černilov A - TJ Sokol Třebeš   1 : 0 (1 : 0)
(Krejza 1x)
Ze začátku opatrný výkon z obou stran, trochu taková oťukávaná a čekání co soupeř předvede a vymyslí. S postupem času hra dostala spád, více jsme se osmělili a začali si vypracovávat i šance, ale i soupeř byl nebezpečný. První gól byl na spadnutí, a bylo jenom neznámou, který tým ho dá. Naštěstí jsme to byli my, po velice pohledné kombinaci, ve které si vyměnili míč Tom s Ríšou, a po finální přihrávce Ríši zakončuje povedenou střelou Tom. Bohužel jsme se od této chvíle převážně bránili, hrálo se pořád před naší bránou a musíme sportovně přiznat, že jsme měli i někdy opravdu velký kus štěstí. Nakonec jsme hubený náskok udrželi a zápas dotáhli do vítězného konce.

FK Černilov A - Chlumec n.C./RMSK Cidlina   1 : 0 (0 : 0)
(Palma 1x)
Opět se hrál velice vyrovnaný zápas, útočné akce se přelévaly z jedné strany na druhou, před bránou byl soupeř nebezpečnější než naši kluci, vypracovával si víc šancí, které naštěstí nedokázal gólově zakončit. V průběhu zápasu jsem zaslechl přání "kéž bychom uhráli remízu". S tím se ale kluci nechtěli smířit, velkou zodpovědnost na sebe vzal zkušený Palmič, tlačil se dopředu a snažil se co nejvíce střílet. A jeho snaha přinesla ovoce, kdy po převzetí míče ve středu hřiště a krásném uvolnění skóroval nádhernou nechytatelnou střelou. Soupeř, ikdyž prohrával, to v žádném případě nevzdal, čím dál víc se dostával do šancí. O výsledek jsme se strachovali až do závěrečného hvizdu. Ale i po druhé nám dnes přálo sportovní štěstí, a i tento zápas jsme vyhráli.

Kluci si dnes za nasazení a bojovnost výhry zasloužili, soupeři byli kvalitní, fotbalovější a technicky vyspělejší, dnes ale vyhrála větší bojovnost.

Poděkování patří i přítomným rodičům a fandům, kteří za fandění byli po každém zápase odměněni parádní děkovačkou od šťastných kluků, dík patří i za pomoc při chystání a úklidu hřišť. Kromě děkovačky rodičům si kluci užili i vítězné pokřiky a skandování v kabině. Prostě dnes úžasná atmosféra. Kluci díky.