Elévové starší: Mistrovský turnaj v Týništi n/O - 19.kolo - krajský přebor - obrali jsme o body v tabulce suveréně první Rychnov

FC Rychnov n/K
Nominace: Cudlín, Fibír, Havelka, Hovorka, Jurčenko, Mouček, Voslař + Havel, Hroneš Dan, Petrikovič, Veselovský
Omluveni:
 Jelínek, Krejza, Paulovič

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve. Případné dotazy k nominacím směřujte na trenéra Aleše Blažka.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka).

Čekají nás tři mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 15 minut.

A jak to dopadlo?

FK Černilov - Vamberk/Doudleby n/O   1 : 0 (0 : 0)
(Voslař 1x)
Při absenci Toma Krejzy jsme dnes hledali k Davidu Jurčenkovi spoluhráče do kombinace, a tak stejně jako včera v okresním přeboru, tak i dnes hrál na hrotu útoku Kuba Voslař. A spolupráce těchto dvou hráčů, zejména v tomto prvním zápase, fungovala perfektně. Ale celý tým v tomto utkání hrál opravdu dobře, přihrávali jsme si, kombinovali, obrana hrála opravdu spolehlivě. Zápas byl vyrovnaný, i když možná více šancí jsme si překvapivě vypracovali my. Soupeře jsme do vyložených gólových šancí nepouštěli. V prvním poločase jsme měli pár pěkných střel, ale když už ani prázdnou odkrytou bránu David Jurčenko levačkou netrefil, skončil poločas 0:0. Ve druhém poločase jsme aktivnější, soupeře tlačíme, ale pořád se nemůžeme gólově prosadit. Až asi v polovině druhého poločasu po krásné akci Davida Jurčenka a kombinaci s Kubou Voslařem, dostává od Davida gólovou přihrávku Kuba, kterou stoprocentně bez problémů zužitkuje - vedeme 1:0. Jak čas před gólem utíkal rychle, když jsme se nemohli prosadit, tak od této chvíle se naopak strašně vlekl. Na štěstí jsme jednogólový náskok udrželi a velice důležité vítězství bylo naše. Opravdu pěkný zápas.

FK Černilov - Týniště n/O/Albrechtice n/O   0 : 6 (0 : 4)
Domácí tým se na nás po remíze v minulém kole velice dobře připravil. Ve všech činnostech byl lepší, rychlejší, důraznější, techničtější. Nám tento zápas vůbec nevyšel, kluci bojovali, snažili se, nic nevypustili, ale prostě nám v tomto zápase nic nevycházelo. Možná se na nás při malém počtu hráčů projevilo i teplo. Po poločase, kdy jsme prohrávali 0:4, to s námi nevypadalo vůbec dobře, vypadalo to na pěkný debakl. Kluci ale ve druhém poločase vytáhli poslední zbytky sil a najednou jsme hru v poli vyrovnali. Na čestný úspěch to bohužel nestačilo, i když asi dvě šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. A tak soupeř přidal ještě dvě branky a vysoká prohra byla na světě. Zasloužená výhra soupeře.

FK Černilov - FC Rychnov n/K  3 : 3 (2 : 3)
(Jurčenko 1x; Strnad 1x; Palma 1x)
To, že jsme opravdová parta jsme dokázali v posledním zápase. Po nepovedeném minulém zápase, jsme se zvedli, opět nás doplnili a posilnili Míša Palma a Jirka Strnad, kteří naší hru opět rozpohybovali. Ostatní kluci se přidali a zase se hrál pěkný fotbal. Bohužel proti lídrovi naší skupiny nám nevyšel úvod zápasu. Nařízenou penaltu za faul v 1 minutě ještě bravurně Míša Cudlín chytil, ale stejně se soupeř dostal do dvougólového vedení. Kluci to ale nevzdali a poměrně rychle dvěma slepenými góly vyrovnali. Nejdříve se trefil opět aktivní David Jurčenko, a druhou trefu připojil Jirka Strnad po krásném pasu Davida Jurčenka. Jsme zpátky v zápase, ale soupeř do poločasu ještě jednou skóruje, a tak v poločase opět prohráváme o gól 2:3. Druhý poločas je vyrovnaný, snažíme se soupeře dostat pod tlak, a občas se nám to povede, soupeř začíná dělat drobné chyby, ztrácí míče, ale ke gólovému efektu to nevede. Přesto jsme stále aktivní, na poslední tři minuty posíláme na hřiště to nejlepší a nejzkušenější co máme k dispozici a nakonec se nám to vyplatilo. Zodpovědnost na sebe vzal Míša Palma, který nádhernou střelou z dálky v poslední minutě vyrovnal. Velice povedený závěr tohoto zápasu a vlastně celého dnešního turnaje. Obrali jsme o body první Rychnov, který měl před dnešním turnajem bilanci 11-ti výher a pouze jednu remízu.

Za dnešek velká pochvala pro všechny kluky a rodiče. Dnes to nebylo v tomto vedru vůbec jednoduché, a i když nám nevyšel druhý zápas, dokázali jsme se do třetího zápasu dát znovu dohromady a odehrát překrásné utkání s prvním týmem tabulky. První a třetí zápasy byly opravdu povedené. Díky všem.