Elévové starší: Mistrovský turnaj ve Lhotě pod Libčany - 1. kolo - krajský přebor - PRVNÍ VÝHRA

08.09.2013 - 08:45
08.09.2013 - 13:00

KDY: neděle 8.9.2013
KDE: ve Lhotě pod Libčany
SRAZ: nejpozději 8:45 hod. na místě (na hřišti ve Lhotě pod Libčany)
Soupeři: FC Olympia HK B; TJ Sokol Třebeš; Roudnice/Lhota p.L.
NominaceFibír, Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Kadaník, Kvapil, Slezák, Svatoň, Voslař, Vrabec, posila do brány Strnad, a možná ještě nějaká 2003 (uvidíme)
Omluveni: Jelínek, Krejza
Volno mají: Sovák, Štandera, Zídka (v úterý ale v plné síle, čeká nás další zápas okresního přeboru)

Případné omluvenky (doufáme, že další nebudou) na mobily trenérů co nejdříve.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka).

Čekají nás tři mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 15 minut.

A jak to dopadlo?

Velká pochvala a gratulace pro kluky, nejen za první výhru, ale za předvedený výkon. Bylo to odbojované, s plným nasazením, ale i fotbalové, občas se nám už podaří pěkné kombinace. Všichni do jednoho předvedli perfektní týmový výkon. Kluci už dokázali dříve podat super výkony, ale dnes se jim to povedlo potvrdit i výsledkově. Dobře kombinovali kluci v obraně, dařili se jim rozehrávky, v záloze kluci dokázali přebírat míče a vysouvat na hrotu dnes neúnavného a nezničitelného Lukáše Kvapila. Hodně nám pomohl v bráně Jirka Strnad a v poli David Hrdina. Jejich zkušenosti jsou opravdu znát, Jirka v bráně chvílemi čaroval, David dokázal v záloze ubránit soupeře a podržet míč, takže samozřejmě velké díky patří i zmíněným 2003 včetně jejich trenéra za uvolnění a půjčení.

FK Černilov A - TJ Sokol Třebeš   2 : 1 (1 : 0)
(Kvapil 2x)
Soupeř na nás hned od začátku doslova vlítnul, bránili jsme se pouze na vlastní polovině, nevěděli jsme kam dřív skočit. Po úvodním tlaku, který jsme zvládli ubránit, se hra vyrovnala a začali jsme si vypracovávat šance i my. Netrvalo to ani dlouho a "rychlík" v útoku jednu šanci proměnil a dostal nás do vedení. Po vstřeleném gólu jsme se uklidnili a hráli se silným soupeřem vyrovnaný zápas. v poločase vedeme překvapivě, ale zaslouženě 1:0. Ve druhém poločase hráli kluci opravdu pěkný fotbal, měli jsme i šance na zvýšení skóre, ale někdy nám chybělo více klidu na kopačkách a jindy zase trochu toho štěstíčka při zakončení. A tak jak už to bývá "nedáš - dostaneš" soupeř poměrně z ojedinělé akce vyrovnal. Kluci nesložili zbraně, pořád hráli dopředu, a to se nám vyplatilo. Po rychlém úniku a překrásném opravdu fotbalovém lobu přes vyběhnutého brankáře strháváme vedení na naši stranu. Do konce zápasu už soupeře do žádné větší šance nepouštíme, a tak je první výhra v krajském přeboru za starší elévy na světě.

FK Černilov A - FC Olympia HK B   0 : 1 (0 :1)
Povzbuzeni výhrou z prvního zápasu hrajeme od začátku s velkou chutí a nasazením. V některých fázích zápasu jsme lepší než soupeř, který z toho byl docela zaskočen. Chybí jen gólové zakončení. To se bohužel povedlo soupeři po poměrně štastné akci. V poločase prohráváme 0:1. O poločase je na klukách vidět chuť výsledek otočit. Ve druhém poločase soupeře tlačíme, máme i dost šancí, asi největší po překrásné přímočaré kombinaci od vlastní brány na tři přihrávky zakončujeme střelou pouze do tyče. To si opravdu zasloužilo gól. Nestalo se, a tak nakonec zápas prohráváme. To, že jsme byli opravdu lepší, ocenil po zápase trenér soupeře, když prohlásil, že jsem byli lepší a že vyhráli se štěstím. Takové ocenění od soupeře potěší.

FK Černilov A - Roudnice/Lhota p.L.   0 : 2 (0 : 1)
V posledním zápase opět dobře bráníme a snažíme se našeho "rychlíka" v útoku vysouvat k rychlým brejkům. To se nám občas podaří, ale v zakončení trefujeme pouze soupeřova brankáře. A tak se soupeř po velice náhodné akci, pro nás po nešťastně odraženém míči, v prvním poločase dostává do vedení. Ve druhém poločase se opět po rychlých brejcích snažíme vyrovnat, do poslední minuty jsme pořád ve hře, ale doslova v posledních sekundách soupeř zvyšuje na 2:0. Po gólu se už ani nerozehrávalo. Byl konec zápasu. Co nás opět potěšilo, pochvala od trenéra soupeře za odbojovaný a pěkně odehraný zápas.

Možná té chvály bylo dnes hodně, ale kluci si ji opravdu za předvedené výkony a výsledky proti silným soupeřům skutečně zaslouží. Dnes a zítra si ji v plné míře užijme a od úterý zpátky na zem, čeká nás zápas 2. kola okresního přeboru a bez bojovnosti, nasazení a týmového výkonu od každého jednotlivce to opravdu nepůjde. Dnes jsme se přesvědčili, že kluci na to mají. Samozřejmě je potřeba i štěstí, a to přeje připraveným, takže kluci ať jste v úterý připraveni podat stejný výkon jako dnes.