Elévové starší: Nadstavbový mistrovský turnaj v Černilově - 12. kolo - krajský přebor - skvělý výkon - dvě výhry

20.04.2014 - 09:45
20.04.2014 - 14:00

KDY: neděle 20.4.2014
KDE: doma v Černilově
SRAZ: nejpozději 9:45 hod. v buňkách u zadního hřiště
Soupeři: Slovan Broumov; FK Chlumec/RMSK Cidlina N.B.; FC Olympia HK B
Nominace: Cudlín, Fibír, Havelka, Hovorka, Jelínek, Jurčenko, Mouček, Svatoň, Voslař, Vrabec
Omluven:
Krejza
Volno mají: Slezák, Sovák, Štandera, Zídka

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve. Doufáme, že žádné nebudou .

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka).

Čekají nás tři mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 15 minut.

A jak to dopadlo?

Jestli jsme kluky chválili za včerejší výkony na E.ON Junior Cupu v Chrudimi, tak za dnešní výkony musí být pochvala minimálně dvojnásobná. Dnes nás bylo pouhých deset, mlaďáci hráli souběžně s námi ve své kategorii za mladší elévy ve Skřivanech. Trochu jsme se obávali únavy ze včerejší porce zápasů na turnaji v Chrudimi, ale na štěstí naše obavy byly zbytečné, kluci naopak působili rozehranějším dojmem. Velkou radost máme i z opravdového zájmu 2003 si za nás zahrát a pomoc nám. Jirka Strnad se dokonce dvakrát převlékal z brankářského nádobíčka do hráčského dresu. Zkušenosti 2003 jsou na hřišti opravdu znát a při jejich přítomnosti na hřišti se zlepšují i naše 2004. V prvním zápase vypomáhají David Hrdina a Jirka Strnad, ve druhém Martin Chudý a ve třetím Michal Palma a znovu Jirka Strnad. Pánové patří Vám velké díky. Jak už jsem psal, zahráli jsme lépe než včera, pochvala a díky patří tedy všem 2003 i našim 2004.

FK Černilov - FC Olympia HK B   5 : 0 (2 : 0)
(Jurčenko 1x; Hrdina 1x; Mouček 2x; Voslař 1x)
Začátek zápasu vůbec nevypadal tak jednoduše, jak by se podle výsledku mohlo zdát. My ale hrajeme v klidu, neblázníme, snažíme si přihrávat, a občas se nám i nějaká slušná kombinace povede. A když dvě šance do poločasu proměníme, hrajeme ve druhém poločase už opravdu v pohodě. Fotbalové to ale úplně není, občas dlouho držíme míč, kličkujeme a nepřihrajeme. Jindy zase zbrkle přihráváme z první. Těmito chybami se zbytečně připravujeme o míče, čehož soupeř naštěstí nedokáže využít. A když ani soupeř nepromění penaltu, není už o výsledku pochyb. Bohužel ještě spoustu vyložených šancí neproměňujeme. To by nás ve vyrovnaném zápase mohlo hodně mrzet. Přesto vítězíme největším gólovým rozdílem za našeho působení v krajském přeboru.

FK Černilov - Slovan Broumov   1 : 0 (0 : 0)
(Voslař 1x)
Úplně jiný zápas než ten první, bojovnější v rychlejším tempu. My dokážeme se soupeřem držet krok, a možná si i vypracováváme více gólových šancí, které ale opět bohužel nedokážeme proměnit. Soupeř měl také dost šancí, ale většinu z nich, než se soupeř dostal k zakončení, zastaví dnes velice dobře hrající obrana. Poločasovou bezgólovou remízu hodnotíme velice kladně a jsme s ní spokojení. Ale na konec ve druhém poločase se nám povede něco navíc, vstřelíme vítěznou branku, když nařízenou penaltu, za faul na Honzu Svatoně, s přehledem proměnil Kuba Voslař. Po inkasovaném gólu se soupeř snažil ještě zvýšit aktivitu, daří se nám soupeře bránit, obětavými zákroky. Při jednom z nich si poranil koleno Kuba Voslař a musel odstoupit. My se ale nevzdáváme, soupeře ubráníme a sice se štěstím, ale za předvedený výkon zaslouženě vítězíme. Je to paráda, po dvou zápasech máme dvě vítězství, žádnou inkasovanou branku a skóre 6:0. Neuvěřitelné, ale dnes opravdu zasloužené.

FK Černilov - FK Chlumec/RMSK Cidlina N.B.   1 : 3 (1 : 2)
(Jurčenko 1x)
Asi nejsilnější soupeř nás čekal ve třetím posledním zápase. Hraje se snad ještě v rychlejším tempu než minulý zápas. Soupeř se rychle a snadno dostává do vedení, a i dále působí jistějším a fotbalovějším dojmem. Chvíli to vypadá, že to bude jednoznačný zápas, my ale překvapivě ještě vytahujeme poslední zbytky sil, snažíme se vyrovnat hru v poli a odměnou nám je vyrovnání díky gólu Davida Jurčenka. Jsme zpátky v zápase, bojujeme, ale opět nevyužijeme šance, které si vypracujeme. A když se nám ještě zraní druhý hráč, Míša Hovorka (opět koleno po souboji),  potrestá nás soupeř do poločasu druhým gólem. Ve druhém poločase se snažíme o vyrovnání, ale už nám nezbývá moc sil a ani už nezraněných hráčů, kteří můžou ještě hrát. Přesto bojujeme až do konce, všichni kluci nechají na hřišti všechno, před koncem se ještě vrátí zpět do hry Míša Hovorka, ale už bohužel nedokážeme vyrovnat a naopak ještě jednou inkasujeme.

Samozřejmě je na čem pracovat a co zlepšovat (dnes určitě na proměňování šancí a na správném načasování přihrávky), ale za dnešek velká spokojenost, velká pochvala a gratulace pro všechny kluky. Dnes jsme si dokázali, že dokážeme hrát i s opravdu silnými soupeři a i s vítězným koncem.