Elévové starší: První jarní venkovní přátelský zápas - neděle 9.3.2014 dopoledne - slušný výkon

A jak to dopadlo?

FK Černilov - Chlumec   5 : 8 (2:2; 2:2; 0:3; 1:1)
(Jurčenko 4x; Voslař 1x)

I přes prázdninový čas jsme se dnes sešli kompletní, 17 borců (12 kmenových + 5 střídavek). Neměli jsme ani tolik dresů a museli jsme si vypomoct rozliškami. Počasí nám také přálo, a tak jsme si po dohodě se soupeřem zahráli tři dvacetiminutové a jeden desetiminutový poločas. Ze začátku se hraje opatrný fotbal, ve středu hřiště, taková oťukávaná, bez větších šancí na obou stranách. Po opatrnějším úvodu se dříve rozkoukal soupeř a dvěma proměněnými šancemi se dostal do dvougólového vedení. Vypadalo to jako by nás obdržené branky zdravě vyhecovaly. Zaveleli jsme k obratu. Kuba Voslař důsledným napadáním hostujícího brankáře získává míč a snižuje na 1:2. Potom se střelecky probudil David Jurčenko a třemi góly po sobě otáčíme skóre v náš prospěch na 4:2. Ještě do konce druhého poločasu však soupeř stačil vyrovnat. Pouze ve třetím poločase nedokážeme se soupeřem držet krok, a tak nám soupeř odskočil na tříbrankový rozdíl. V posledním poločase už opět hrajeme vyrovnanou partii, kdy se opět střelecky prosadil David Jurčenko.

Na první jarní venkovní zápas na trávě to byl opravdu slušný výkon. Zahráli jsme si po zimě zase zápas v sedmi hráčích v poli, zkoušeli jsme na různých postech různé hráče. Občas se nám podařila i slušná kombinace dopředu. Spolupráce zálohy s útokem nebyla vůbec špatná. Samozřejmě nás čeká do začátku mistrovských zápasů spousta práce, ale na druhou stranu jsme s kvalitním soupeřem dokázali hrát vyrovnanou partii. Možná v náš prospěch hrála větší rozehranost na trávě. Soupeř trochu působil nerozehraným dojmem.

________________________________________________________________________

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, brankáři rukavice (příp. včetně brankářského dresu a trenek - tepláků), teplé oblečení i náhradní na přestrojení, pití případně čaj do termosky,  vlastní štulpny (nejlépe černé od dresů KiK). Hrát budeme ve starších klubových dresech s dlouhým rukávem.

Čeká nás první jarní venkovní přátelský zápas, ve kterém si po zimě vyzkoušíme zápas na trávě, na velké hřiště, hrací systém (počet hráčů) 7 + 1.