FK Černilov - Police nad Metují 2:4 (1:0)

5.kolo 1.A třídy - Neděle 9. září od 17 hodin * hřiště v Černilově

Branky:   37.min Matoušek 1:0 * 57.min 1:1 * 59.min 1:2 * 76.min 1:3 * 82.min Šmied Mich. 2:3 * 90+1min 2:4

Sudí: Beránek  ŽK: 3:5 (J.Hrubý, 2x Jan Žaba = ČK)  75 diváků

Sestava: Voltr - Zumr, V.Hrubý, Urban, Daněk - Mich.Šmied, Hušek,
Štěnička, Matoušek, J.Hrubý (60.Schwarzer)- Markovič (70.J.Žaba)  - na střídače Svatoň a V.
Šmied

Ve druhé minutě si hosté zapsali střelu mimo. V 8.min protáhl brankáře hostí Šmied. 15.minuta: Voltr vyrážel střelu hostí, dorážka šla naštěstí nad. O dvě minuty později se z Šmiedova centru stala střela k tyči. 24.min Šmied levačkou bránu sice trefil, ale brankáře opět nepřekvapil. O dvě minuty později utekl Markovič, jeho střela mířila do tyče a J.Hrubý z dorážky napálil jen obličej brankáře. Štěnička po té pálil nad. Dočkali jsme se v 37.minutě, kdy si po autu pohrál Markovič s míčem a naservíroval ho zakončujícímu Matouškovi. 1:0. O dvě minuty později mohl Tomáš skórovat znovu, ale vyběhnutí brankáře nepotrestal. Pěknou střelu pod břevno z 30ti metrů vyslal v 42.minutě Markovič, ale hostující brankář se vytáhl, stejně tak jako o tři minuty později, při Matouškově standartce, která mířila přesně pod spojici břevna a tyče. Výborný první poločas, jenže po změně stran jsme soupeře nechali hrát, ten trefil tyč a krátce po té těsně nad. Navíc Police do druhé půle prostřídala (narozdíl od nás měla kým...) a chytli se tím i ostatní její hráči. Dvěma slepenými brankami otočili v 57. a 59.minutě stav Klapkovským. Markovič se vpředu snažil, ale byl na to sám. Naopak hostům v záloze řádili ahrické posily, které sice k herní kvalitě a důrazu přidávají zbytečné ochotnictví, ale hostím to úspěch přineslo. Po dvou neproměněých šancích se Police trefila na 3:1. Sudí pouštěl hru na hranici pravidel, důraz soupeře jsme neunášeli. Jediná naše větší šance v druhé půli byla k vidění až v 82.minutě, kdy jsme po kombinaci Žaby a střílejícího Šmieda snížili, jenže následně Žaba fauloval, zůčastnil se strkanice a dohadů, po kterých sudí bohatě rozdával žluté kartony,a protože Honza kartu viděl dvakrát, musel do sprch. Následné kouskování hry vyhovovalo soupeři a ještě v závěru střídající hráč hostí dotlačil míč do sítě na konečných 2:4.