HODNOCENÍ NAŠEHO Á-ČKA

S ukončením sezóny 2008-2009 se naši hráči v posledním zápase rozloučili sice prohrou, ale i velmi pěkným výkonem, za který se nemusí stydět. "Jen kdyby předváděli takový výkon i v jiných zápasech!"

Poděkování patří hráčům, kteří u nás hostovali a předváděli po celé jaro stabilní výkony. Naši odchovanci ze staršího dorostu a B-mužstva, kteří dostali šanci zahrát si v KRAJSKÉM PŘEBORU, nezklamali důvěru trenéra P. HRABÍKA a jeho asistenta P. BENÁKA, ale ani vedení klubu a stávají se tak platnými hráči do další sezóny.

Nadále se nám podařilo udržet v KRAJSKÉM PŘEBORU MUŽŮ.

Hodnocení z klávesnice

Hodnocení z klávesnice Petra Benáka je velmi stručné. Dnes (8.7.) se v Hradeckých novinách objevil rozhovor s trenérem Petrem Hrabíkem. V něm Petr hodnotí uplynulou sezónu.

odkaz: http://hradecky.denik.cz/fotbal_region/hrabik-moralni-sila-muzstva-byla-slaba20090707.html

Po přečtení článku jsem měl velmi smíšené pocity. Zvlášť když v předchozích vydáních deníku hodnotil sezónu na Novém Hradci Olda Bartek a ve Lhotě pod Libčany Míra Švadlenka.

Je nutné si znovu připomenout, že do sezóny 2008-09 jsme vstupovali již bez štědré podpory hlavního sponzora. I když co pro černilovský fotbal udělal Láďa Porada, těžko někdo dovede plně docenit. V červnu 2008 jsme zvažovali, zda vůbec krajský přebor přihlásit  nebo po vzoru Předměřic hrát nižší soutěž (1.A nebo 1.B třídu). Nakonec zvítězil názor zkusit  nejvyšší krajskou soutěž převážně s vlastními hráči. Také v předsezóních prognózách nás většina expertů pasovala na hlavního adepta sestupu. Oproti Lhotě pod Libčany notně posílené (Šmarda, Barbarič ..), jsme se nakonec zachránili vcelku v pohodě.

Všichni jsme věděli, že nemůžeme soupeřit s mužstvy z absolutní špičky přeboru (Nová Paka, Olympia, Trutnov) i s těmi z horní poloviny tabulky (Broumov, Jičín). Pro naše mužstvo byly důležité jiné zápasy a ty naši borci zvládli včetně zápasů s Novým Hradcem, který měl rovněž jako nováček silný kádr (Kyral, Král, Dvořáček ..). V čem lze s Petrem souhlasit je fakt, že po inkasování druhého gólu se ve většině zápasů naše hra sesypala jako domeček z karet. Viz zápas v Jičíně, kde jsme po vyrovnaném poločase (stav 1:0 pro domácí) v úvodu druhé půle Jičín zvýšil na 2:0. Závěr utkání jsme s Benym na lavičce skutečně protrpěli.

Ovšem zvláště na podzim většina našich fanoušků hodnotila domácí výkony velmi dobře a oceňovali především bojovnost týmu. Dle mého názoru by hodnocení sezóny ve které jsme splnili cíl (a velkou zásluhu na tom má právě Petr Hrabík) mělo vyznít podstatně pozitivněji. Ve většině oddílů na naší úrovni se potýkají s tréninkovou morálkou, bohužel dnešní mládež má mnoho jiných zájmů včetně malé kopané. Ale v řadě zápasů nastupovala nadpoloviční většina domácích hráčů a to je jistě pozitivní. A kdyby průměr mužstva "nekazili"  kapitán Dan Zumr a brankáři Joža Maryanďuk a Tomáš Lorenc, nastupovala by v černilovském dresu juniorka. Z hráčů na hostování na podzim odvedl skvělé výkony Jarda Šlégr a na jaře Petr Hrabík junior. Ač se dle usnesení výboru nesmí chválit Tomáš Urban (aby nezpychl), za jaro ho osobně pochválit prostě musím. Na jaře konečně plně využil příležitosti zahrát si v Áčku Tomáš Schwarzer. Hodně prostoru dostávali mladší dorostenci Vojta Hrubý a Kuba Hušek a v mužstvu rozhodně nebyli do počtu. Věřmě, že stejnou cestou se vydá Pavel Petrásek, který si vynikajícími výkony v Béčku vysloužil nominaci na poslední jarní zápas s Olympií.

Poděkování patří Petru Benákovi, za jeho působení na lavičce v době exilu Petra Hrabíka, Jardovi Pokrupovi za vytvoření party v Béčku a provázání obou dospělých družstev, Ireně Bártové za vydatnou podporu čerrnilovské kopané. A pochvalu zaslouží každý, kdo se v čenilovském fotbale jakýmkoliv způsobem nezištně angažuje.