Muži - B: Mistrovský zápas s týmem Malšovy Lhoty, doma

22.08.2009 - 17:00
22.08.2009 - 18:45

KDY: sobota 22.8.2009
KDE:
Na hlavním hřišti FK Černilov B
ZÁPAS: FK Černilov B - TJ Sokol Malšova Lhota 5 : 3  (4 : 1)

branky: Radek Imlauf 2, Andrej Suchov, Petr Jelen, Pavel Petrásek

Lukáš Voltr - Martin Souček, Petr Hrubý (67' Milan Antoníček), Martin Hryzlík, Ondřej Šrámek - Petr Jelen, Andrej Suchov, Jiří Havlas (71' Václav Plíva), Michal Hlína - Pavel Petrásek, Radomír Imlauf 

Za prvními góly, ale hlavně prvními body v sezóně vyrazilo B-mužstvo díky nesouběhu posíleno hráči kádru Áčka. A účast Petráska, Jelena, Suchova a Hlíny byla znát. Úvod zápasu vyšel černilovské rezervě na jedničku. Karlos Petrásek byl uvnitř vápna faulován, rozhodčí Milan Doubrava (podal velmi dobrý výkon) odpískal penaltu a Andrej dal první gól Béčka v sezóně. Ještě chvíli to vypadalo z naší strany na pohodový zápas. Bohužel postupně jsme totálně vyklidili pole a jen díky Lukášovi v brance jsme chvíli odolávali. Ale třetí samostatný nájezd v několika málo minutách už znamenal vyrovnání. Naštěstí se brzy trefil Petr Jelen a závěr poločasu patřil "dědkovi" Imlaufovi. Ten proti Malšově Lhotě, kde roky působil prostě hrát musí a dnešní zápas mu vyšel na výbornou.

Ale proč po poločasovém vedení 4 : 1 přestaneme hrát? Místo aby si mužstvo zápas užilo a bavilo se fotbalem, naprostou pasivitou se i při tříbrankovém vedení bojíme o vítězství. V některých okamžicích mělo několik našich hráčů možnost odehrát míč do bezpečí. Ale místo toho se snažíme řešit situaci ne razantním odkopem, ale fotbalově a několikrát jsme si sami zavařili. Dědek zanechal gólovou produktivitu o poločasové přestávce patrně v kabině. Několik vyložených šancí neproměnil, ale jinak před jeho výkonem klobouk dolů. Naštěstí svůj výborný výkon korunoval brankou Karlos a tak ani snížení soupeře z penalty tři body B-mužstvu nesebralo. Pavel Petrásek poslední dobou fotbalově a nejen fotbalově vyzrál a pokud udrží k fotbalu stále stejný přístup, má nato  stát se oporou i A-mužstva. Kromě obou útočníků je třeba vyzdvihnout výkon Ondry Šrámka, který se s o generaci staršími hráči nemazlí a přidává i fotbalovost.     

      

Proč si hráči „B“

Proč si hráči „B“ týmu nemohou vyhrát zápas sami? Je jich snad málo?..... Ne, není a pokud někdy ano, tak pomohou dorostenci jako např. Martin Štěnička, kterého považuji za plnohodnotného hráče a počítám ho do „B“ týmu.

 

Proč tedy musí nastoupit za „B“ tým hráči „A“ týmu a kluci z béčka se nevejdou do sestavy (Martin Holeček, již zmíněný Martin Štěnička) a další sedí jen na lavičce a čekají až si budou moci konečně „doma“ zahrát za svůj tým když poctivě trénují jako např. Honza Pokrupa, Martin Plíva, Vašek Plíva, a dorostenec Milan Antoníček(trénuje méně ale hraje i za „A“ tým).

 

Svoji šanci dostal Milan Antoníček, hrál 30min. a  Vašek Plíva, který odehrál 20min.

Honza Pokrupa a Martin Plíva dostali šanci hrát posledních 5min. …..pochopitelně odmítli a není se čemu divit. Stojí jim to snad za to!!!

 

Po zápase jim bylo sděleno, že si příště určitě zahrají………..ano, protože je souběh zápasů a najednou jim budou dobří.

Toto sdělení by však nemělo vůbec nastat, ale mělo by být samozřejmostí, že za „B“ tým hrají hráči „béčka“ a ne „A“ týmu, kteří ani nemají zrovna vzornou docházku na tréninky. Mimo Karlose, který poctivě a tvrdě trénuje.

 

Kolik hráčů si nezahraje příště až přijde omluvený Kamil Králik (zaměstnání), Ondra Hofman(dovolená), Honza Maléř (zaměstnání), Kamil Hlína hrající i za „A“ tým(trest v soutěži) a zotavující se Ríša Fibiger.

 

Jak dlouho takové jednání kluci z „béčka“ vydrží???? Budou dále poctivě trénovat když jejich snaha nemá žádný efekt? Nepřestanou chodit i na zápasy???

 

Řekněme tedy, že je souběh zápasů a kluci „béčka“ si mají šanci konečně zahrát. Výsledek však nedopadne dobře……PTÁTE  SE  PROČ?......Vysvětlení je kupodivu jednoduché. Sestava je totiž pokaždé jiná a  většina kluků hraje pokaždé na jiném postu a tak nejsou sehraní. Jednou je totiž nahradí „tenhle“ hráč áčka, pak zase „tamten“ , pak jdou konečně hrát, dostanou šanci, a tak dnes budeš hrát „tady„ a budeš hrát „tohle“……atd…. Pak se nedivým, že to takhle dopadá.

 

Fotbal se hraje s cílem výhry , ale je jasné, že vyhrát může jen jeden, ten lepší.

Pokud se jednou prohraje tak si řekneme příště už to bude lepší, sehrajeme se a půjde to. Ale jak se můžeme sehrát když další zápas spolu nehrajeme.

Zápas s Malšovou Lhotou skončil sice vítězstvím, ale porazilo je „béčko“ nebo „áčko“?

 

Včerejší zápas mne utvrdil v tom, že FK ČERNILOV  jedná s hráči stále stejně NEFÉR jako tomu bylo v minulosti, a proto taky spousta hráčů již nehraje a další hrát přestanou pokud se k nim přístup nezmění.

Dnes jsem  se vrátil z

Dnes jsem  se vrátil z mini dovolené a přečetl si hodnocení a ohlasy na minulý víkend. Ten byl  mimořádně úspěšný jak výsledkově, tak pravděpodobně i herně (viděl jsem pouze sobotní zápas B-mužstva). V komentáři k situaci v B-mužstvu vyčerpávajím způsobem odpověděl Jarda Pokrupa.

Nedá mě ovšem, abych nereagoval na poslední odstavec. V oddíle působím 24 let a nikdy jsem neměl pocit, že by někdy bylo zacházeno s hráči nefér. Naopak v poslední době konečně dochází k prolínání hráčů Áčka, Béčka i dorostu. Hrát krajský přebor s nadpoloviční většinou vlastních odchovanců a s několika hráči ještě dorosteneckého věku je svým způsobem unikát. A není větší odměna pro trenéra mládeže než když se jeho bývalí svěřenci prosadí mezi dospělými. 

Bohužel mnoho hráčů o kterých jsme si mysleli, že mají potenciál hrát i vyšší soutěž než je v Černilově se navždy vytratilo z fotbalových trávníků (nechci kontrétně jmenovat, ale bylo jich opravdu požehnaně). A rozhodně neskončili díky špatnému zacházení v oddíle. Kdyby tomu tak skutečně bylo, hráli by tito borci určitě stále fotbal, i když v jiném oddíle. V posledních dvou letech skončila řada hráčů kteří v mládežnických kategoriích hráli krajské soutěže. Chtěli jsme je vrátit zpět do fotbalu a nabídli několik jmen funkcionářům Slávie Libřice. Ti je skutečně oslovili a výsledek? Stačí si přečíst sestavu Libřic a z černilováků tam najdeme pouze veterána Martina Bobeše Nováka, který na rozdíl od řady dnešních mladých borců má fotbal skutečně rád.

Samozřejmě není možné, aby každý beze zbytku souhlasil se vším co se v oddíle děje, ale jak již reagoval Jarda Pokrupa, bylo by lepší diskutovat s konktrétní osobou. Jinak výbor oddílu "zasedá" každé úterý v 19.00 v kabinách na hřišti a je možné se osobně dostavit s jakýmkoliv dotazem nebo problémem.

Proč?...

Vážím si všech hráčů, vážím si jejich přístupu, ale je třeba si uvědomit, že top, vrchol snažení je  mít kvalitní A tým, k tomu je třeba mít velkou základnu nebo hodně peněz na nákup hráčů, samozřejmostí a nutností je i to, že tito hráči musí hrát. Proto nejen v našem oddíle, ale i jiných oddílech (vezměte si včerejší tým Náchod B), v případě nesouběhu utkání hrají hráči širšího kádru A za tým B. Proto hráli v sobotu Michal Hlína, K(c)arlos Petrásek, Suchov, Jelen, kdyby byl k dispozici, tak by ještě chytal Maléř. V A týmu, který je dost úzký, může dojít ke zraněním, k trestům a potom hráč, který za poslední 4 týdny odehrál 4 x 20 minut, nemůže plnohodně nahradit hráče základní sestavy. Takovýto způsob fungování být prostě musí. Snahou nás všech je to, aby si všichni hráči zahráli o víkendu alespoň 1 zápas, proto někteří dorostenci v sobotu nehráli, protože nebyl souběh, tak nehráli Plívové, Honza P., Godzi.

A když jsem u konkrétních jmen - Miňa Antoníček byl na lavičce kvůli střídání do obrany (myslel jsem, že zápas nevydrží Martin Hryzlík), šel na zápas D v neděli, Štěnda šel na tento zápas také, další dorostencem Ondra Šrámek hrál v základu, protože do dospělých svou výkoností patří a byl určitou alternativaou za Martina Hryzlíka (kdyby to Martinovi nějak na stoperovi "nešlo"...), Honza P. si potřeboval po svém špatném přístupu na Novém Hradci možná odpočinout, Plívové se nevešli do sestavy, Martin Godzi Holeček potřebuje trénovat a minulý týden mu to nějak nevyšlo přijít..ale všichni do týmu patří.

B tým nikdy nebude hrát ve stejné sestavě, to opravdu není možné, vždycky tam budou dorostenci, hráči širšího A, hráči, kteří se budou vracet po zranění. V B týmu by mělo být 5-6 stálých hráčů a zbytek se musí točit.

Je samozřejmě možné, aby A tým a nebo B tým hráli přípravné, tréninkové zápasy. U A týmu to teď není reálné, protože jsou, resp. byla, 2 vložená středeční kola, dorost hraje tuto středu, pro B tým jeden zápas připravujeme s B Slávie, ale až po odehrání středečních kol.

Abych ještě uvedl na pravou míru mou poznámku o tom, že A tým by měl být tím top, co oddíl má. To samozřejmě neznamená to, že bych nějak zavrhoval některé ostatní hráče, to znamená to, že každý má možnost makat na sobě tak, aby se do toho A týmu dostal, hrát za A tým by mělo být odměnou a snad i ctí. Kdyby toto nefungovalo, tak opravdu nemůžeme hrát s vlastními odchovanci.

A poslední věc - nepíši vůbec o práci s mládeží (žáci, elevové). Je ale jasné, že je pro nás tato oblast práce velmi důležitá a nikdy nebudou v pozadí při vytváření podmínek pro ně - až už materiálních, tréninkových nebo dalších (to zdůrazňuji opět proto, aby si někdo nemyslel, že vše bude jen pro A tým).

Diskutovat můžeme, nebráním se ani této diskuzi, ale z očí do očí je to lepšejší.. Případně se pod příspěvek podepiš.

nedivím je samozřejmě

nedivím je samozřejmě měkké " i " ale nedá se to opravit, jen kdyby si někdo všiml.