Muži - A: Mistrovský zápas s týmem Hořic, doma, prohra 1:3

23.10.2011 - 17:15

KDY: neděle 23.10.2011
Na hlavním hřišti FK Černilov
ZÁPAS: FK Černilov - Jiskra Hořice 1:3 (0:0)

Branky: 71' Štěpánek - 58' Rubeš, 68' Pour, 84' Hudek
ŽK: 44' Petrásek, 55' Placák - 34' Nálevka
ČK: 76' Linhart

Sestava Černilov:
Klofanda (69' Šlor) - Zumr, Hrubý V., Urban, Schwarzer (86' Mindek) - Kaplan, Placák, Hušek, Petrásek (69' Šrámek) - Linhart, Ježek (46' Štěpánek)

Sestava Hořice:
Žižka - Vávra, Rubeš, Michálek, Nálevka (46' Hudek), Palm, Pour, Ruml, Nečesaný (89' Sláma), Kramule, Kulhánek

První poločas byl jasně v režii domácích. Hosté byli rychlí a důrazní, ale k vážné akci se nedostali a branku ohrožovali jen domácí hráči.V 8. se po rohu zavěsil do vzduchu krásně Urban a hlavou (nebo možná nosem) těsně míjí. V 13. Kaplan z vápna těsně míjí boční tyč. Stejný hráč o minutu později těsně míjí druhou brankovou tyč a opět ale zvenčí. V 23. se dostal po rozebrání hostující obrany do dobré pozice Schwarzer, ale střílí nad. V 28. byl brankový i závar po akci Kuby Huška, kdy měl ke skórování blízko Petrásek. Další pěknou příležitost má znova Kaplan, ale střelu z vápna v 34. minutě zastavuje noha obránce.
V druhé půlce se obraz hry změnil. Domácí mají sice první vážnou šanci, kdy mohl sám na brankáře jít Štěpánek, ale zvolil místo průniku přihrávku. Pak už se na kopačky domácích vkrádají nepřesnosti a začínají se osmělovat i hosté. Ve 49. minutě po chybné rozehře domácího brankáře jdou hosté do šance. V 51. minutě střela Palma z 25 metrů lehce líže domácí šibenici. V 58. minutě dostávají hosté příležitost - po laciném faulu ve vápně se z pokutového rohu trefuje Rubeš. V další dobré šanci se ocitá v 62. minutě Kulhánek, ale jeho šanci likviduje Klofanda. V 68. minutě hosté kopou trestný kop, rána trefuje Klofandu do hrudníku, otřesený gólman jen vyráží před sebe a je přehozen Pourem. Druhý gól domácí ale nabudí, výrazně se zlepšují. Pomůže jim i minela - v 71. Štěpánek vystihuje malou domů, dělá kličku Žižkovi a dává do prázdné. Velký nápor domácích nezastaví ani vyloučení nejlepšího hráče na hřišti - Linharta v 76. minutě (byl 2x za sebou faulován bez hvizdu a tuto událost komentoval ulevením si na adresu protihráče). Do konce zápasu domácí bojují o remízový gól, tlačí se do šancí, ale oslabený tým při hře na riziko inkasuje potřetí - z brejku ukončuje utkání Hudek.