Muži - A: Mistrovský zápas v Červeném Kostelci, prohra 3:1

07.08.2010 - 18:45

KDY: sobota 7.8.2010
Na hřišti TJ Červený Kostelec
ZÁPAS: TJ Červený Kostelec - FK Černilov 3:1

V prvním zápase naši borci podlehli v kvalitním utkání domácím a žádné body nedovezli. Nicméně se prezentovali dobrým výkonem, hlavně v druhém poločase. Z utkání připravujeme podrobnější zápis.

Kdo nedá góly, nevyhrává

Odjížděli jsme na půdu soupeře, který se netají tím, že podle podzimních výsledků se rozhodne, zda přes zimu posílí a bude usilovat o postup do krajského přeboru.

Nastoupili jsme v sestavě Dušek - Zumr (střídal Hlína K.) , Šrámek, Fišer, Schwarzer (střídal Hušek) - Petrásek, Havlas, Placák, Hrubý J. (střídal Hlína M.). - Olšák (střídal Hrubý V.), Štěpánek

Červený Kostelec se představil jako velmi dobře poskládaný tým - obrana v čele s bývalým ligistou Havlíčkem, v záloze mladí, důrazní hráči, v útoku rychlí a šikovní útočníci, mužstvo hraje velmi dobře systém 4-4-2, má nacvičené standardní situace - především rohové kopy a přímé volné kopy z krajů hřiště.

Po z naší strany nervózním začátku se hra vyrovnala, ale i přes upozornění a nácvik, jsme obdrželi do poločasu 2 branky po velmi dobře zahraných rohových kopech.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se pokusíme vstřellit velmi rychle kontaktní branku, budeme hrát na 3 obránce, vyrovnáme stav. Většina času se odehrávala na domácí polovině, ale naše snaha byla bezzubá. Podařilo se nám snížit stav Kamilem Hlínou, který hlavou změnil směr precizně zahraného přímého kopu (Kuba Hušek). Usadili jsme se ještě více na polovině domácích, měli jsme několik šancí na vyrovnání. Domácí hrozili jen z brejků. Ve chvíli, kdy už domácí diváci dávali svému týmu hlasitě na vědomí, že by měli začít opět hrát, tak nešťastně Vojta Hrubý zahrál v našem pokutovém území rukou a z pokutového kopu následně domácí zvýšili své vedení na konečných 3:1.

Škoda, myslím, že za snahu ve druhém poločase jsme si bod zasloužili. Zjistili jsme, že 1.A třída má velmi dobrou úroveň a zápasy budou stejně těžké jako v krajském přeboru.

Za předvedený výkon si absolutorium zaslouží Jirka Havlas, který se po 2 letech vrátil do A týmu.

Jak jsem napsal v nadpisu - kdo nedá góly, nevyhraje..Nezbývá nám, než hledat dál útočníka..