Muži - A: Mistrovský zápas v Jánských Lázních, výhra 2:3

ZÁPAS: SK Janské Lázně - FK Černilov 2:3

Branky: 24´ Němeček, 78´ Kult - 46´ Placák, 64´ Petrásek, 87´ Filip

Sestava : Dušek - Zumr, Hrubý Vojtěch, Fišer, Schwarzer - Hrubý Jan, Hušek, Placák, Petrásek - Savočka (75´ Olšák), , Štěnička (49´
Štěpánek)

V bojovném a vyrovnaném utkání se štěstí přiklonilo na stranu našich borců, když Honza Filip skóroval 3 minuty před koncem.

Hodnocení zápasu z webu Jánských Lázní a dodatek trochu ode mě

Další domácí ztráta Janských Lázní

Pouhé čtyři body ve dvanácti kolech vydoloval nováček z Janských Lázní. O jejich páté domácí porážce s Černilovem rozhodl tři minuty před koncem utkání střídající Filip.

SK Janské Lázně – FK Černilov 2:3 (1:0)

Oboustranně bojovné utkání, v kterém si oba týmy nic nedarovaly. Bojovalo se na hranici pravidel, čemuž odpovídal i poměr žlutých karet. Hned v úvodu utkání si obě mužstva vyměnili gólové příležitosti, ale ani Koblížek ani na druhé straně Petrásek svoje šance neproměnily. Hosté hned v zápětí sice dostali míč za Bernasinského záda, ale před tím se mával ofsajd. V 8´ pálil Kuric, ale obránce hostů střelu zblokoval a Dušek míč v pohodě sebral do náručí. Vedoucí gól tak padl ve 24´ po přímém kopu Němečka, který vymetl horní roh Duškovi branky – 1:0. Hosté těsně před poločasem zatlačili domácí před branku, ale po závaru v pokutovém území v poslední chvíli vytáhl míč na brankové čáře domácí Romančák a odražený míč nedokázal útočník hostů dopravit ze 2 m do prázdné branky a mířil vysoko nad. Do šaten se šlo za jednobrankového vedení domácích, kteří si náskok za předvedenou hru zasloužili. Ale úvod druhého poločasu domácí tým totálně nezvládl a hned ve 46´ po chzbě obrany dopravil míč za záda Bernasinského hostující Placák – 1:1. Vyrovnání bylo pro domácí po dobrém výkonu z prvního poločasu studenou sprchou a hosté převzali otěže zápasu. Najednou byli hosté rychlejší a domácí se více soustředili na obranu. Jak ošidné to může být viděli všichni v 64´ kdy přímý kop Placáka prodloužil za Bernasinského záda Petrásek a hosté obrátili vývoj zápasu 1:2. Domácí po obdržené brance opět viditelně zabrali a odměnou jim byly příležitosti, do kterých se dostávali jako např. spolupráce Kurice a Dvořáka st. v 73´ která ovšem, jako i několik dalších, k vyrovnání nevedla. Domácí se vrátili do zápasu v 78´ kdy se přihrávkou na volného Kulta blýskla nová posila domácích Melichar. Kult neváhal a nabídnutou příležitost využil – 2:2. V 87´ však kolaps domácí obrany využil ke vstřelení rozhodující branky střídající Filip – 2:3.

Domácí tak opět vyšli na prázdno i když předváděli fotbal, na který se dalo dívat. První poločas určitě patřil domácím a vedení bylo zasloužené. Bylo jasné, že hosté tento poločasový stav nenechají být a bylo velkou chybou brzké vstřelení vyrovnávajícího gólu. Druhý poločas již nabídl jiný obraz hry. Hosté převzali režii hry a byli to naopak domácí, kteří svou obrannou hrou a snahou o brejkové příležitosti, otevřeli hostům vrátka k zvýšení tlaku na domácí obranu, která jak je patrno v letošní sezóně, není tak kompaktní jako v loňské sezóně. A finálový kolaps těsně před koncem zápasu tristní situaci s hrou obranných řad jenom dokreslil.

Trenér O.Hanuš k utkání:
Vyrovnané a bojovné utkání, které určitě bylo i vzhledem ke špatnému terénu, hrané na maximum. Škoda brzkého vyrovnání a chyb, kterých se nedokážeme vyvarovat.

A Pokrupův komentář přes trenéra Míru Černého:
Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, ještě ráno na hřišti ležel sníh, který roztál, takže se hrálo na některých místech po kotníky v bahně, hřiště v Jánských Lázních je hrbolaté a menších rozměrů. Domácí k tomuto měli přizpůsobenou svou taktiku, která je založena na bojovnosti a standardních situacích. V prvním poločase jsme neproměnili několik slibných příležitostí, domácí hráč Němeček se nádherně trefil do šibenice naší branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že rychle musíme dát branku, což se nám podařilo. Vedli jsme 2:1, domácí ale vyrovnali. Po krásném úniku Jirky Štěpánka vyrovnal Honza Filip. Trenér si velmi cení výkonu týmu, který ukázal bojovného ducha.