Muži - A: Mistrovský zápas v Ohnišově, prohra 3:1

Na hřišti v Ohnišově
ZÁPAS: Start ZD Ohnišov - FK Černilov 3:1 , poločas 1:0

Branka: 87' Filip

Sestava - Jakl - Zumr, Hrubý Vojta, Urban (Hlína Kamil), Šrámek - Kaplan, Hušek, Petrásek, Schwarzer (Štěpánek) - Placák, Ježek ( Filip)

V utkání chyběli Máca Linhart a bojovnost, respektování taktických pokynů.

Přijeli jsme na specifické ohnišťovské hřiště - malé rozměry, nerovnost a sklon hřiště. Domácí nastoupili s taktikou důsledně bránit, vyrážet do rychlých brejků a hrozit především ze standardních situací. Při rozměrech hřiště je každou nebezpečnou standardní situací především autové vhazování a rohový kop. Toto hráči věděli a proto překvapí, že během prvních 10 minut obránci řešili 8 krát situaci odkopem do autu.. My jsme hráli fotbal, kombinovali, ale maximálně po velké vápno. Z ničeho, ze žádné šance vystřelil domácí záložník z 25 metrů svou životní trefu, která skončila v šibenici naší branky. Přídali jsme na obrátkách dostávali jsme se i do šancí - Kuba Hušek, Placák a především Marek Ježek, který šel sám na brankáře, ale místo střely kolem brankáře ho jen trefil.. Měli jsme více ze hry, ale snad jen opticky, protože domácí se po ztrátě míče okamžitě stáhli do obrany a jen čekali na to, co my vymyslíme. Naší hře chyběla bojovnost a soupeři jsme nahrávali ztrátami míče ve středu pole.

Do druhého poločasu, po důrazné domluvě v kabině, jsme nastoupili s tím, že rychle vyrovnáme. Během deseti minut jsme dostali gól z rohu a druhý z penalty.. Zbytek zápasu byl jako první poločas - my jsme útočili, domácí bránili a vyráželi do brejků. Naší hře chyběla finální přihrávka a kromě Kuby Huška a Vojty Hrubého (ve druhém poločase i Jirky Štěpánka) chyběla u hráčů chuť se porvat o výsledek, přidat na rychosti, jít do skluzu, okamžitě po ztrátě míče se vrátit.

Mrzí mě, že naši hráči hledají chyby u ostatních spoluhráčů, ale jsou málo sebekritičtí ke svému výkonu.