Muži - A: Mistrovský zápas v Roudnici, prohra 1:2

25.09.2010 - 18:15

KDY: sobota 25.9.2010
Na hřišti TJ Sokol Roudnice
ZÁPAS: TJ Sokol Roudnice - FK Černilov 2:1 (poločas 2:1)

Branky: Bednář, Rajnoch - Placák

Sestava Černilova: Dušek - Zumr, Havlas (35' Hlína K.), Fišer, Schwarzer (59' Filip) - Hrubý V., Placák, Hušek, Hrubý J. (78' Olšák) - Petrásek, Štěpánek

Odbojováno, ale body zůstaly v Roudnici

K zápasu jsme odjížděli s přáním odčinění vysoké prohry v poháru právě s tímto soupeřem. Kromě tohoto přání jsme odjížděli i s absencí někerých hráčů pro nemoc nebo pro pracovní povinnosti. Proto chyběli David Savočka, Ondra Šrámek, Michal Hlína, i " s nemocí" přijeli Martin Olšák, Honza Filip, jako náhradní brankář musel na lavičku zasednout Láďa Kudra Kundrt..

Zápas ovlivnilo místní hřiště menších rozměrů, velké množství osobních soubojů, nepochopitelné žluté karty v úvodu zápasu (oba kluci Hrubých), nevyužití našich velkých šancí v úvodu zápasu a velká chyba stopera při prvním gólu.

Do zápasu jsme vstoupili s velkou chutí, velmi dobře pracovala naše střední záloha David Placák, Kuba Hušek, v útoku hrál velmi dobře Jirka Štěpánek. Vytvořili jsme si tlak, po velké chybě domácích šel sám na brankáře Pavel Petrásek, který místo tvrdé střely se pokusil brankáře neúspěšně přehodit. V zápětí měl velkou šanci v pokutovém území po zahraném rohu Tomáš Schwarzer, jehož střela jen o malý kousek minula horní roh domácí branky.

A bylo nedáš - dostaneš. Pavel Fišer u autové čáry nepokryl, nedorazil nejrychlejšího hráče domácích Honzu Krejcara, který mu utekl a předložil míč před branku zcela volnému Vl. Bednářovi, který se nemýlil. Než jsme se z tohoto gólu oklepali, tak po dalším nedorozumění pravé strany naší obrany nacentroval druhý Krejcar před naší branku a veterán Rajnoch nedal Honzovi Duškovi hlavou žádnou šanci. Domácí svou hru zklidnili a v těchto fázích utkání byli lepším mužstvem.

Do poločasu se nám podařilo zkorigovat výsledek krásným gólem Davida Placáka po neméně zdařilé přihrávce Pavla Petráska.

Celý druhý poločas jsme byli výrazně lepší, na naši polovinu jsme pouštěli domácí až v závěru utkání. Měli jsme řadu šancí a řadu nedotažených šancí, kdy chyběla kvalitní finální přihrávka. Hráli jsme s velkým nasazením, ale s malým důrazem v pokutovém území. Dostali jsme se do určité křeče a domácím jsme pomáhali i tím, že naši největší bojovníci ve snaze zlomit nepříznivý stav, se chtěli prosadit na tomto malém hřišti individuálně proti zformovanému obrannému bloku. Protože jsme nevstřelili žádnou branku ani z velké řady standardních situací, stav se nezměnil.

Mužstvo si za velké nasazení minimálně bod zasloužilo, ale jak řekl Honza Dušek po zápase - fotbal je někdy takovej..