A muži z Třebechovic se dvěma body - 3:3, na penalty 4:5

Do Třebechovic jsme chtěli jet s tím, že potvrdíme zlepšenou formu z posledních zápasů, odčiníme podzimní domácí prohru a přivezeme 3 body. Věřili jsme, že třebechovické hřiště větších rozměrů bude vyhovovat našim rychlonohým útočníkům a krajním obráncům.

Při příjezdu na stadion fanoušky ale čekala sestava Cejnar - Zumr, Štěnička, Kráčmer, Šrámek - Šmied, Ježek Pavel, Matoušek, Markovič, Benák - Obzina, na lavičce zústali Michal Voltr a jeho zraněný bratr Lukáš. Chyběli Tomáš Schwarzer, Pavel Charous, v práci byli Vojta Hrubý a i Michal Hlína. V ještě větším šoku byli fanoušci z námi předváděné hry, domácí na začátku utkání několkrát ohrozili naši branku ze standardních situací, trefili břevno, ve 24. minutě šli zaslouženě do vedení z pokutového kopu, ve 28. minutě krásně zvýšil na 2:0 hlavičkou Bíl. V tu chvíli by na body pro nás nevsadil ani ten největší optimista. Jak ale říkával kdysi trenér Petr Hrabík - nejhorší je vedení 2:0, uspokojíš se a..A domácí nám pomohli vrátit se nejen tím, že přestali hrát, ale ve 35. minutě si srazili do sítě střílený centr Danka Zumra. Po této brance jsme přidali na důrazu, útočili jsme především po pravé straně a těsně před koncem poločasu jsme vyrovnali ve 44. minutě Tomášem Markovičem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že na hrot vysuneme Petra Benáka a Tomáše Markoviče a pokusíme se využít jejich rychlosti. Tato taktika byla výborná, měla jen jednu chybu - proměňování brankových příležitostí. VE 48. minutě mohl zvýšit Tomáš Markovič, další 4 branky mohl vstřelit výborně hrající Beny. V 57. minutě jsme předvedli nejhezčí akci zápasu, kdy si míč vyměnili Beny a Tomáš Matoušek, který v pokutovém území nezpanikařil a krásně překonal domácího gólmana. Domácí museli od 62. do 65. minuty nuceně střídat, v této chvíli jsme na hřišti byli jednoznačně lepším týmem, ale paradoxně se domácím podařilo vyrovnat z ojediněného útoku v 70. minutě Bílem. Obě mužstva se nažila strhnout vítězství na svou stranu, domácí hrozili především ze standardních situací, mi po rychlých brejcích. V 88. minutě jsme mohli strhnout vítězství definitivně na svou stranu po samostatném úniku Tomáše Markoviče, ale Toma vychytal domácí gólman.

V penaltách jsme byli stoprocentně úspěšní, Vašek Cejnar chytil hned první penaltu a za nás postupně proměnili Štěnička, Kráčmer, Matoušek, Zumr a Pavel Ježek.

V posledním utkání budeme hostit na svém hřišti postupujícího do krajského přeboru tým Kostelce nad Orlicí. Hrát se bude pravděpodobně v sobotu 6. 6. v nezvyklém čase 10 nebo 11 hodin.