Po další výhře se posouváme na třetí místo

FK Černilov - Sparta Úpice  4:2 (2:0)

25.kolo 1.A třídy - Neděle 12. května od 17 hodin * tráva v Černilově

Branky: 24.min vlastní 1:0, 27.min Matoušek 2:0,  50.min 2:1, 57.min Šmied 3:1, 62.min Matoušek 4:1, 66.min 4:2

Sudí: Franěk ŽK: 2:1 (Tošovský, Matoušek)  *  70 diváků

Sestava: Tošovský - Daněk,Urban,V.Hrubý,Schwarzer-J.Hrubý (88.Benák), Hušek (76.Štěnička), Matoušek (82.Mikunda), Charous, Šmied - Markovič (46.Zumr)

Hosté začali tlakem, nakopávanými míči, ale vyloženou šanci z toho neměli, Černilov se rozjížděl pomaleji. V první šanci minul hlavou bránu J.Hrubý. Většinou jsme při útocích trefili prvního hráče soupeře, ale rozhodně to nevadilo v 24.minutě kdy si po centru hostující hráč srazil míč do vlastní brány. O tři minuty později utekl obraně Úpice po pravé straně Šmied, J.Hrubý centr zpracoval a nabídl před bránu na úspěšně zakončujícího Matouška. 30.min Úpice orazítkovala tyč. V 38.min zamířil hostující hráč k tyči. Matouškův pokus šel po té nad. Hosté začali nebezpečně i druhou půli a tentokrát to zužitkovali: v 49.minutě přetažený centr dokázal odhlavičkovat z brankové čáry hostující hráč před bránu a dorážka byla pro jeho spoluhráče jednoduchá. Útočili jsme, ale zbrkle zakončovali. Až do 57.minuty, kdy Šmied vystihl dlouhý míč, první zakončení mu brankář sice ztlumil, ale na dorážku gólman ani obrance nestačili: 3:1. V 62.min jsme nebezpečně rozehráli přímý kop Matouškem. O minutu později opět přišla rychlá akce po pravé straně, Šmiedův přízemní centr na zadní tyči poslal pod břevno Matoušek. V 67.min se Úpici podařilo pěkně proměnit přímý kop: 4:2. 69.min: Šmiedův centr do vápna, ale před Hrubým míč na drnu skočil. 72.min J.Hrubý se dostal do brejku, ale bez zakončení. Následně se Úpice snažila o tlak, ale kromě nakopávaných míčů nebezpečí nehrozilo. Obrana celkem s přehledem řešila. Do ofsajdových pastí se chytal Matoušek a v nastavení i Benák.  Výhrou se Ćernilov posunul na třetí místo a pokud příští víkend nepodcení jasného sestupujícího z Kobylic, přijdou zajímavé boje o čelní umístění v tabulce.