Olympia HK - Kratonohy B - FK Černilov 0:2 (0:1)

2.kolo 1.A třídy - Neděle 19. srpna od 17 hodin * hřiště v Kuklenách

Branky: 45.min J.Hrubý 0:1 * 75.min Matoušek 0:2

Sudí: Kánská, Pešava, Trejbal  ŽK: 2:0  100 diváků

Sestava: Voltr - Daněk,V.Hrubý, Urban, Zumr - J.Hrubý, Hušek, Schwarzer (39. Žaba), Štěnička, Mich.Šmied - Matoušek

V neobvyklých světle modrých dresech (soupeř oproti očekávání nakonec oblékl místo černožlutých - bílé) jsme za stále horkého počasí v Kuklenách čelili soupeři s třemi exligovými hráči (Kulič, Rolko, Klapka) i vlastnímu oslabení (tři hráči sestavy na marodce). Začali jsme nepřesným Matouškovým pokusem, ale pak už domácí okupovali naši polovinu, vytěžili z toho jen střelu nad. Byl na nás znát respekt.Zatrnulo nám v18.minutě, kdy po rychle rozehrané standartce dohrál souboj s Voltrem Kulič, ale po ošetření se Lukáš vrátil mezi tři tyče a za pár minut musel likvidovat nebezpečnou střelu. Dobře fungovala stoperská dvojice Urban, V.Hrubý... Pro zranění kotníku musel střídat Schwarzer. Konečně jsme se, pět minut před odchodem do šaten, do šance dostali i my, ale Šmied sám před gólmanem levačkou nezakončil přesně. V.Hrubý následně po centru ze standartky hlavičkoval také jen do brankáře, ale pak už Honza Hrubý zužitkoval přesný dlouhý pas a gól do šatny se ukázal jako hodně důležitý. Po změně stran nás domácí sevřeli ještě vic, ale důsledným bráněním jsme odolávali a spoléhali na brejky. Nejprve chyběl důraz Žabovi,pak přesnost v zakončení Šmiedovi. Olympia nebezpečně hlavičkovala, ohrozila Voltra z přímáku a další střely, Přežili jsme i nebezpečný závar ve vlastním vápně. Na druhé straně Šmied poslal míč vedle brány. Větší polovina ze solidní divácké návštěvy, tedy ta z Černilova... se radovala v 75.minutě, kdy rychlou akci řešil přenesením míče na druhou stranu Žaba a Matoušek už se dopředu ani nemusel namáhat, všiml si povyběhnutého brankáře Olympie a zkušeně ho přeloboval. 0:2. Dál jsme spoléhali na brejky, po centru Šmieda hlavičkoval vedle J.Hrubý a po něm zamířil vedle Matoušek. Vinou absence hráčů jsme nemohli praktikovat náš tradiční kombinační rychlý fotbal, přesto jsme bojovností a zodpovědností při bránění získali cenné tři body. Videozáznam zápasu snad už bude (narozdíl od duelu z Nového Hradce z minulého týdne) k dispozici na stránkách kh fotbalu.