Vítězný úvod jara. Áčko zdolalo Roudnici

FK Černilov - SK Roudnice  3:0 (2:0)

16.kolo Neděle 12.3 od 14:30 hodin Černilov náhr. hřiště

Branky: 2. a 78.min Mich.Šmied  13.Markovič

ŽK: Markovič, Schwarzer a Zumr  ČK:0:1

Sestava: Voltr -Zumr,Urban,V.Hrubý, Jan Žaba - Mich.Šmied ,Štěnička,Schwarzer,Matoušek,J.Hrubý (86.Hlína) -Markovič (82. Roubal)

Start jara, se sousedem v tabulce, se odehrál za chladného počasí na těžkém, ale (proti stavu v týdnu) ještě přijatelném terénu. Soupeře jsme zaskočili po dvou minutách, kdy dlouhý centr Hrubého z levé strany na zadní tyč zužitkoval na malém vápně Šmied. Roudnice zahrozila závarem, kdy Žaba vykopával míč z brankové čáry. Dlouhý míč za obranu našel v 13.minutě Markoviče a ten uspěl i proti brankáři. Za dalších deset minut se obrana Roudnice opět dívala na jeho záda, ale tentokrát minul. Roudnice se jen těžko probíjela do šance, tu největší měla z rohu, kdy trefila tyč. V závěru se do šance probíjel J.Hrubý, ale výsledkem byl pouze tvrdý střet s brankářem. Po změně stran Černilov pozornou obranou hlídal vedení. Mohl ho navýšit po standartce, ale centr jsme hlavou do brány nedostali. Snahu Roudnice o kontaktní branku zhatilo vyloučení jejich obránce za druhou žlutou kartu a nepřesnosti v koncovce. Zápas byl na nerovném terénu plný soubojů, přesto jsme se snažili o kombinace a brejky. V hlavách byl i podzimní zápas, kdy jsme v Roudnici v závěru přišli o téměř jisté tři body. Uklidnění přinesla 78.minuta, centr Markoviče na zadní tyči proměnil v branku opět Šmied. Následně se do brejku dostal Roubal s Matouškem, ale skóre se v "derby zápase" týmů ze strejného okresu už neměnilo.