Z Libčan s prázdnou, Libčany - muži A 3:2 (2:0)

Na hřiště vedoucího týmu 1.A třídy KP jsme odjížděli bez zraněného Honzy Kráčmera a bez stále distancovaného Tomáše Markoviče (na jaře budeme velmi sledovat komu disciplinární komise změní tresty..), věděli jsme, že nás čeká soupeř, který hraje rychlý, útočný fotbal, v zápasech střílí velké množství branek. Proto jsme chtěli hrát zodpovědně z obrany a vyrážet k rychlým brejkům. Toto se nám dařilo do 36. minuty, do této minuty to bylo na vyložené šance 1:1 (za nás Chary, za domácí Jiřík po standardní situaci), domácí měli problémy s naší aktivní obranou a dobře hrající stoperskou dvojicí, hráli nepřesně, často se nazvykle uchylovali k nakopávaným míčům. Ve 36. minutě ale kousek za polovinou vystřelil Bob Friedl a nádherně přehodil našeho brankáře. Do poločasu se domácím podařilo zvýšit po pěkné akci Jiříkem.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že budeme hrát aktivněji a přeskupili jsme z části naše rozestavění. Domácí ale vyráželi do rychlých brejků, nejdříve se jim podařilo natřelit tyč a poté zvýšili po krásné přihrávce z křídelního prostoru na 3:0 výborným Jiříkem. Po tomto gólu se domácí uspokojili, přestali hrát aktivně, čehož jsme využili a snížili jsme krásnou brankou Tomášem Matouškem, který asi z 20 metrů trefil šibenici z přímého kopu. Nadále jsme hráli aktivně a přítomným divákům se musel fotbal líbit. V 88. minutě naši druhou branku vstřelil Tomáš Schwarzer. Poté začali domácí zdržovat, báli se o výsledek, takže hráli spíše u rohového praporku, rozhodčí se nás bál pustit do standardní situace, takže nakonec odjíždíme z Libčan s prázdnou, ale s vědomím, že můžeme hrát s každým týmem vyrovnanou partii.

Sestava: Voltr - Zumr, Hrubý, Urban, Schwarzer - Šmied, Charous, Matoušek, Hlína (46. Šrámek) - Schod, Ježek (60. Štěnička) 

Fotky