Z nervózního zápasu jen bod, ale postupová matematika postup přinesla

FK Černilov - Velké Poříčí 1:1 (1:0) na pen 2:3

29.kolo 1.A třídy - Neděle 9. června od 17 hodin * tráva v Černilově

Branka: Hušek 45.minuta z pen

Sudí: Vitvar ŽK: 1:2 70 diváků

Sestava: Tošovský-Daněk,Urban,V.Hrubý,Zumr-J.Hrubý, Hušek, Schwarzer, Matoušek (79.Štěnička), Šmied - Benák (58.Mikunda)

Zápas sliboval napětí, Ćernilov potřeboval získat stejný počet bodů jako Roudnice a měl jistý postup, hosté hráli o body na záchranu a čekali na výsledek z Nového Města. Ve třetí minutě Šmied vybojoval míč, ale sám proti brankáři netrefil bránu. A tak následovala dvacetiminutová pasáž hostů, kdy nakopávanými míči a standartkami ohrožovali naši bránu. V 9.minutě vystřelili vedle, o čtyři minuty poslalo Poříčí přímák nad. Šanci měli i v 22.minutě a jejich tlak vygradoval v 25.minutě. Až po půlhodině hry se dostali do hry domácí, po centru ale Matoušek bránu netrefil. Podobně si vedl z dálky v 32.min Schwarzer. Těsně před odchodem do kabin obdržel J.Hrubý ve vápně "kosu" a nařízenou penaltu proměnil Hušek. Uklidnění to na naše kopačky nepřineslo. Hosté bojovali jako o život,hodně soubojů svedl J.Hrubý. V 51.minutě se pokusil z hranice vápna vystřelit Šmied, ale vedle. Pak už zase převzalo iniciativu Poříčí. Nebezpečný roh šel nad a následný závar před naší bránou byl hodně nebezpečný, stejně jako střela, kterou Tošovský vytáhl. V 64.min vybojoval na polovině míč V.Hrubý a prošel až do zakončení, ale gólman mu radost pokazil. V 76.min Šmied odcentroval před bránu na J. Hrubého, míč skončil v síti, ale pro ofsajd branka neplatila. V 84.min Poříčí vystřelilo nad. O minutu později dlouhý míč směřující do našeho vápna hlavou tečoval Urban a trefil vlastní šibenici. Srovnání nás nakoplo, Šmied ale ve své další tutovce trefil jen brankáře. I hosté si zapsali branku, která pro ofsajd neplatila. V nastavení zahrozili po rohu těsně nad. A tak přišly na řadu penalty: naši první tři exekutoři Hušek, Urban a Schwarzer neuspěli, hosté dvakrát ano. Třetí střelec Poříčí napálil břevno a ve hře nás tak udržela penalta proměněná Šmiedem a čtvrtý pokus hostí, který zlikvidoval Tošovský. V.Hrubý musel v poslední sérii proměnit a podařilo se mu to, ale hosté si vedli stejně a tak získali druhý bod. V tu chvíli se radovali, ale výsledky z ostatních hřišť nakonec náladu otočili, protože N.Město vyhrálo. Což znamenalo že Poříčí čeká sestup do I.B třídy, pro nás bylo důležitější že Trutnov B doma dovolil Roudnici uloupit jediný bod po penaltách a to Černilovu stačí, protože čtyřbodový náskok na Roudnici se nezměnil. Bodově Černilov může dohnat Lokomotiva, která dnes naplno bodovala v České Skalici, ale vzájemné zápasy hovoří pro nás. Vítězem soutěže se stala Police nad metují a zatím druhý Náchod B postoupit nemůže (do krajského přeboru padá jejjich hlavní tým), o druhé místo si to právě s Náchodem za týden Černilov rozdá ve férovém souboji.