Žáci - mladší: 3. Mistrovský zápas ve Smiřicích, prohra 0:4 ale po skvvělém výkonu

23.04.2011 - 13:15
23.04.2011 - 14:45

KDY: sobota 23.4.2011
Na hřišti ve Smiřicích
ZÁPAS: SK Smiřice - FK Černilov 4:0 (2:0)
SRAZ: 12:30 u kabin nebo 12:45 na místě

Máme souběh se staršími, takže sestavu musíme nějak polepit.
Počítáme, že nastoupí: Kunc, Kutík, Beneš, Gernat, Flégl, Horák, Žídková a doplní je Jukl, Dolejší, Věcek, Horák B.

A jak to dopadlo ?

Výsledek ukazuje, že nás soupeř přejel rozdílem třídy, ale realita je úplně opačná. Naši hráli opravdu výborně a zápas skvěle odmakali.
Pravdou je, že skuteční mladší žáci odjeli hrát za starší žáky do Lhoty a za mladší jsme horko-těžko posbírali mančaft z těch co nebyli na prázdninách, většinou z elévů. Ještě chvíli před zápasem to vypadalo, že nebude na střídání, ale nakonec jsme měli luxusní 2 hráče na lavičce. Taktiku jsem uzpůsobil věkovému rozdílu, takže jsme vyběhli na plac s 3-3-1 s tím, že 6 lidí se vrací při ztrátě balonu nazpátek. Sestava se vykristalizovala následovně: Gernat - Věcek, Žídková, Kunc - Kutík, Horák H., Beneš - Flégl (Dolejší, Horák B.). Prvních deset minut jsme byli pasivní a proti odrostlejším domácím jsme hráli bojácně až odevzdaně, z toho pramenily i 2 laciné branky v naší síti (3' a 11'). Po druhém gólu jako by deka z našich spadla a dokonce poločasu byli kombinačně a technicky lepším týmem a dostávali se do koncovky, bohužel bez efektu.
V druhé půli jsme převedli velice pěkných 20 minut, kdy jsme soupeře zatlačili - Martin měl 3 tutovky, Hynďa parádně přeběhl s balonem na noze půl hřiště a udělal solné sloupy z pěti soupeřových hráčů, ale místo zakončení ještě strkal balon vedle na Martina, a ještě několikrát měl parádní pozici ke střelbě z vápna, ale nic nám tam nespadlo. Soupeř měl taky hodně šancí, ale buď mířil vysoko nad nebo nás podržel výtečný Štěpán v kase. V posledních minutách už nám docházely baterky a v 28' a 29' jsme inkasovali, ale to už se nemůžu na nikoho zlobit, protože naši už v hrozném vedru byli totálně zavaření a domácí využili dostatečného množství střídajících.

Vím, že to zní podivně, ale i když se prohrálo dorazil jsem po zápase nadšený. Dneska si elévci opravdu zahráli a nebýt bídné koncovky sahali jsme po bodech. Věřím, že během tlaku v druhé půlce něco proměnit, tak domácí znervózní. Chválit musím všechny, ale přeci jen "bych vypichol": špičkový byl dnes Štěpán v bráně, Roman na beku v podstatě nenechal zahrát Adama Kadlece, Hynďa v záloze zodpovědně plnil funkci dispečera a mozka týmu a neúnavný samotný útočník Martin Flégl za spoustu bezvadně odbojovaných soubojů. Pánové a dámo, smekám před vaším výkonem !