Žáci mladší: Halový turnaj v Předměřicích - máme druhé místo a nejlepšího hráče turnaje

05.02.2017 - 08:00
05.02.2017 - 15:30

KDY: neděle 5.2.2017
KDE: Sportovní hala Předměřice (ta s Bowlingem)
SRAZ: 8:00 hod. na místě
Soupeři: 
Předměřice, Třebeš, Hoříněves, Dohalice, Třebechovice, Velichovky, Vysoká
Nominace: Vrabec - Voslař, Hovorka, Veselovský, Havelka, Petrikovič, Krejza, Bešík

V přílohách podrobnosti - pravidla, rozpis zápasů.

A jak to dopadlo?

Jak už prozrazuje nadpis, obsadili jsme druhé místo. Opět pouze o skóre, se stejným počtem bodů jako první a s nerozhodným výsledkem vzájemného zápasu. Toto umístění nám je na tomto turnaji v Předměřicích nějak souzené. Obsadili jsme druhé místo už čtvrtý rok po sobě! Velkého úspěchu dosáhl Lukáš Veselovský (ročník 2006), když byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, který byl pro ročník o dva roky starší, tedy 2004.

Po celý turnaj jsme předváděli pěkný kombinační fotbal. Velice pěkně se poslouchá, když jako trenér na lavičce v průběhu zápasu slyšíte z tribuny chválu od ostatních trenérů a rodičů na naši předváděnou hru. Dopoledne jsme hráli nádherný rychlý technický fotbal, jak říká tréňa Lubka prostě "válec", ale první dva zápasy bohužel bez gólu. Odpoledne, vlivem vývoje turnaje a kalkulování, to bylo už více o bojovnosti, ale i tak jsme hráli líbivý fotbal, na který je radost se koukat. Spolehlivě bráníme a hrajeme převážně na polovině soupeře. Aktivní presing je hodně fyzicky náročný, ale vyplácí se. Smůlu jsme tentokrát měli v koncovce, po asi 10-ti tyčích a jednom břevnu jsem to přestal počítat. Malé házenkářské brány nám neseděly.

Dnes jsme měli v bráně spolehlivého Tobíka, který díky celému týmu zase tolik práce neměl, ale když bylo potřeba, tak nás dokázal podržet. V poli sedm vyrovnaných borců, které jsme mohli podle potřeby točit jak v útoku, tak i v obraně. A s ohledem na střeleckou nemohoucnost v prvních dvou zápasech to bylo i potřeba.

A teď k vlastním zápasům:

FK Černilov - SK Třebechovice   0 : 0
Zápas začneme ve velkém nasazení, aktivně napadáme soupeře na jeho vlastní polovině. Soupeřův brankář, vzrůstem staršího dorostence, má problém vůbec rozehrát od brány. Ale bohužel ani jednu ze šancí, a nebylo jich málo, nevyužijeme. Remíza nás mrzí, na silného soupeře jsme dnes měli.

FK Černilov - Sokol Dohalice   0 : 0
Soupeř se zabarikádoval na vlastní polovině. Hrajeme do plných. Máme ještě větší převahu než v prvním zápase. Tyče rozezvučíme nejméně třikrát, ale neproměníme tutovky, netrefíme ani odkrytou prázdnou bránu.

FK Černilov - Slavoj Předměřice   4 : 0
(Petrikovič 2x; Bešík 2x)
V prvních dvou zápasech jsme předváděli pěkný fotbal, ale bez gólového efektu, a tak zákonitě musely přijít změny. Posunuli jsme Lukiho do útoku, kde vytvořil s Paprikou druhou útočnou dvojici, aby pomohli Krejzičovi s Béšou. Vzadu jsme točili pouze tři obránce. Změna naštěstí pomohla, ale až v úplném závěru. Nejdříve opět trefujeme jenom samé tyče. Střeleckou smůlu jsme prolomili ušmudlaným, ale velice důležitým gólem Papričky. Uklidnili jsme se, a v závěru přidali další tři fíky.

FK Černilov - Sokol Hořiněves   3 : 1
(Veselovský 1x; Havelka 1x; Krejza 1x)
Zápas pravdy, jak na tom vlastně jsme. Jak si poradíme s rozjetým soupeřem, který měl zatím tři výhry a skóre 10:3. Co s velice rychlým Olahem a důraznou urostlou holčinou. Nic naplat, útočné duo Lukino - Paprika musí do obrany a Vondris doplnil v útoku Krejziče s Béšou. Sprinty Olaha s Vondrisem by asi v náš prospěch nebyly. Změna nám vyšla, hrajeme od začátku s chutí, snažíme se soupeře opět tlačit na jeho polovině a důsledkem jsou chyby soupeře, které tentokrát gólově potrestáme. Rychle se ujmeme vedení 1:0. Bohužel soupeř poměrně rychle vyrovnává, po rozehrání standardní situace - autu, které se kopaly. Kdo jiný než již zmíněné duo, urostlá holčina rozehraje nohou aut z poloviny hřiště přímo na hlavu Olaha, který se nemýlil. Naštěstí pouze ojedinělá akce, ze hry soupeře do ničeho vážnějšího nepustíme. Rychle dáme druhý gól Vondrisem, vysunutým na tento zápas do útoku. A když přidáme třetí pojistku, zápas si už pohlídáme. Asi náš nejlepší výkon.

FK Černilov - Sokol Třebeš   2 : 0
(Voslař 1x; Krejza 1x)
Soupeř nebyl na turnaji s tím nejlepším, prý se dnes zúčastnili tři turnajů najednou, a tak jsme hráli asi tak s "C" týmem. Po dobrém obědě kluci neztratili ani chuť do fotbalu. Vrátili jsme Lukiho s Paprikou do útoku a Vondrise zpět do obrany. Máme mírnou převahu, soupeře tlačíme, ale vypadá to, že se nám vrátila střelecká smůla. Tu jsme prolomili až v samém závěru, po dobře rozehraném autu. Kuba si z autu narazil s útočníkem, který mu přihrál okamžitě zpět a po dvou třech krocích Kuba zasunul po zemi ke vzdálenější tyči. Ten balvan, který nám spadnul ze srdce, musel být slyšet až v Černilově. V posledních vteřinách dotlačil do brány poskakující míč na brankové čáře Krejzič. Tlak z naší strany už není takový, soupeři se už na nás připravili, a my začínáme mít v hlavách čísla, celkové body a skóre.

FK Černilov - FK Vysoká n/L   3 : 0
(Bešík 1x; Veselovský 1x; Petrikovič 1x)
Stejný průběh zápasu jako minulý zápas s Třebší. Opět jsme měli mírně navrch, ale museli jsme být trpěliví. Neproměníme spoustu šancí, znovu trefujeme pouze tyče a tentokrát i břevínko. Góly přišly až v druhé polovině zápasu. A ten třetí Papriky až se závěrečnou sirénou. O gól jsme se museli přihlásit u rozhodčího, že padl ještě v hrací době, a aby byl uznán.

FK Černilov - TJ Velichovky   3 : 1
(Petrikovič 1x; Veselovský 1x; Bešík 1x)
Asi by si málo kdo tipnul, že před posledním zápasem, po šesti odehraných kolech, bude mít náš poslední soupeř pouze o jeden bodík méně než my. Tým Velichovek byl asi největším překvapením turnaje. Takže ani poslední zápas nás nečekalo nic jednoduchého. Kluci začali dobře, soupeře zatlačili a odměnou nám bylo dvou gólové vedení. Zápas máme pod kontrolou, až na malé zaváhání nebo spíše přílišné vysunutí obrany, které soupeř okamžitě potrestal snížením na jeden gól. Na štěstí jsme dokázali poměrně rychle vrátit dvou gólový náskok a zápas si pak už v klidu pohlídali.

Posledním naším zápasem, ale nervy pro nás neskončily. Pokud by Hořiněves porazila Třebechovice, můžeme být ještě první. A tak nás čekal ještě jeden nervák. A nezačalo to pro nás vůbec špatně, Hořiněves se poměrně brzo dostala do vedení. Třebechovice působily trochu nervózně, známe to sami poslední krůček je ten nejtěžší. Hrál se bojovný vyrovnaný zápas. Naše naděje zhasla 3 minuty a 45 vteřin před koncem, kdy Třebechovice dokázaly vyrovnat. Další gól i přes snahu Hořiněvse už bohužel nepadl.

Jsme opět zase "pouze" druzí. Ale i toto umístění je velice pěkné a cenné. To nám dojde až časem. Kdo jiný se může pochlubit čtyřmi druhými místy po sobě na tomto turnaji, nebo-li kdo dokázal být čtyři roky po sobě na stupních vítězů? Možná kromě nás nikdo.

Všichni kluci podali perfektní výkony, předváděli pohledný fotbal, na který se pěkně dívá. Dnes jsme se na góly hodně nadřeli, nepadalo nám to tam jako třeba na turnaji v Červeném Kostelci nebo ve Stěžerách pod bublinou. O to víc kluci zaslouží velkou pochvalu, nevzdali to a bojovali do poslední chvíle v každém zápase. Pro trenéra je radost vést takový tým, kluci jsou schopni zahrát na všech postech. Toho jsme dnes hodně využili. Přestože jsme dnes zahráli výborně všichni, od brankáře přes obránce až po útočníky, mírně bych přece jenom vyzdvihl mlaďáky Lukiho s Paprikou. Jejich kombinace byly parádní, sehranost a fotbalovost ze starších elévů od tréni Lubky je opravdu znát. Možná jen někdy o kudrlinku míň a radši vystřelit. Závěrem VELKÁ POCHVALA VŠEM.

Celkové pořadí:
1. SK Třebechovice   17 bodů (skóre 19:1)
2. FK ČERNILOV     17 bodů (skóre 15:2)
3. TJ Velichovky
4. Sokol Hořiněves
5. Sokol Třebeš
6. Sokol Dohalice
7. FK Vysoká n/L
8. Slavoj Předměřice

 

PřílohaVelikost
Los 8 mužstev.xls42 KB
Turnaj mladších žáků propozice.docx13.63 KB