Žáci mladší: Osmý jarní turnaj na Novém HK - s mlaďáky v sestavě jsme přivezli 3 body

28.05.2017 - 09:00
28.05.2017 - 11:00

KDY: neděle 28.5.2017
KDE: na Novém HK
SRAZ: 8:15 hod. na místě
Soupeři: Nový HK, Vamberk
Nominace: všichni + budem si půjčovat od elévků (Jášu, Fildu Pelikuse, Honzu Peloucha, Marka jestli bude mít prostor)
Omluvenky: Luka Cejzlar, Hovorkáč, Tobík, Kaňour, Šolcík, Bobča

A jak to dopadlo?

Vzhledem k veliké personální nouzi jsme odehráli velice slušná utkání. Do kasy od druhého poločasu prvního zápasu naskočil Jáša a i když to pro něj byla premiéra v brance, počínal si výborně. Kubas se kousl a odehrál turnaj přes bolest. Mlaďáci nám pomohli a rozhodně se neztratili.

Dovolím si doplnit krátké hodnocení Slávka:

Dnes jsme měli opravdu hodně omluvenek a zranění. Jako by jarní část sezóny byla už příliš dlouhá, a u kluků místo fotbalu vyhrály jiné aktivity. Na štěstí nám pomohli mlaďáci ze starších elévků a shovívavý rozhodčí, který nechal hrát Kubu s dlahou na zlomeném malíčku.

Sestava: Vrběcký (2006) - Voslař, Havelka, Havel - Petrikovič, Bešík, Veselovský (2006) - Pelouch (2006).
Střídali:
Márta, Pelikus (2006), Krejza (dorazil až na druhý poločas prvního zápasu).

Ladit sestavu, resp. shánět lidi, aby nás bylo dost, do 22 hodiny večer před turnajem není opravdu nic příjemného. Ještě večer bychom tři body považovali za zlaté, po průběhu turnaje panuje trochu zklamání. Kluci předvedli parádní výkon, plný bojovnosti a odhodlání.

FK Černilov - FC Nový Hradec Králové   0 : 1 (0 : 1)
Zápas o šest bodů a o druhé místo v tabulce začali lépe domácí. Prvních 7 až 10 minut jsme nevěděli kam dřív vlétnout. Soupeř nás tlačil na naší polovině a my jsme pouze zoufale odkopávali. Úvodní tlak jsme ustáli, hra se vyrovnala. Hrálo se bez větších šancí. Až přišla jedna minela, špatné odhadnutí míče, který prošel za obranu a soupeř jde sám na bránu. Naši obránci předvedli dokonalé štronzo a nechali vyniknout v té době ještě Lukiho na pozici brankáře. První střelu Lukáš bravurně zneškodnil, na dorážku už ale bohužel neměl. Snad jedinné zaváhání v zápase. Do poločasu si ještě vypracujeme slibnou akci, kdy si Paprička zakřičí o přenechání míče a posílá levačkou střelu těsně vedle tyče. Od druhého poločasu naskočil Krejzič, který hned v první akci co byl na hřišti sám proti brankáři mine branku. Snad drn, nebo ještě nerozehranost.... Ve druhém poločase soupeře tlačíme, plníme taktické pokyny: před rozehráním přímého kopu dostal Vondris pokyn trefit bránu, trefil ale pouze břevno. Do konce zápasu se nám už bohužel vyrovnat nepodařilo. Šance byly, kluci předvedli parádní výkon. O to víc to mrzí.

FK Černilov - Baník Vamberk   3 : 2 (2 : 1)
(Krejza 1x; Veselovský 1x; Petrikovič 1x)
Před druhým zápasem panovaly trochu obavy, jak s mlaďáky v sestavě vydržíme fyzicky a jak se na nás podepíše úvodní prohra. Smůlu jsme si vybrali hned na úvod, kdy Vondris zblokoval střelu tak nešťastně, že se míč odrazil na druhou stranu než šel Jáša v bráně a míč se doslova došoural za brankovou čáru. Už už to vypadalo, že se Jáša stačí ještě přesunout nebo, že míč za brankovou čáru ani nedoletí. Doletěl, resp. se tam doplazil. Od tohoto momentu se štěstí přesunulo na naší stranu. Krejzič po krásném rohu Lukina vyrovná hlavou. Máme převahu, ale se šancemi dobře nenaložíme. Loženky nedáme, ale na štěstí v závěru poločasu doslova propasíruje na brankové čáře míč do brány Lukino. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Soupeř ožil. Nám jako by trochu docházely síly, ale v bráně čaroval mlaďák Jáša. Nájezdy jeden na jednoho několikrát bravurně vyřešil, při některých střelách měl zase opravdu veliké štěstí. Občas to byla pěkně horká brambora, kterou musel zkrotit. V závěru Paprička opět ze skrumáže navýšil na 3:1. Nervům ale nebyl konec. Soupeř prakticky z protiútoku zavěsil do šibenice. S tím nešlo nic dělat. Na štěstí hned po rozehrání přišel závěrečný hvizd. Odmakamé důležité tři body.

Za dnešek velká, opravdu velká pochvala všem včetně mlaďáků, kteří nám hodně pomohli. Sestava byla dnes hodně poslepovaná, v obraně musel zaskočit dobře hrající Míla a Karlos. V prvním poločase prvního zápasu chytal Lukino, potom ho vystřídal vynikající Jáša a Luki tvořil hru v záloze. Fíla s Honzíkem pěkně motali hlavy obraně soupeřů. Prostě to dnes sedlo a kluci do toho dali opravdu vše. Tak to má být. Jenom musíme zapracovat na kombinaci, přihrávce, náběhu. Umět si vyměnit balón. Hodně to drbeme sami na sebe a nepřihrajeme si do výhodnější pozice.