Žáci mladší: Vítězný přátelák na umělce na Malšáku na celé hřiště v jedenácti

12.02.2017 - 16:00
12.02.2017 - 17:30

KDY: neděle 12.2.2017
KDE: Všesportovní stadión FC HK v Malšovicích (umělá tráva)
SRAZ: 15:30 hod. na místě
Soupeř:
FC HK dívky starší žákyně

A jak to dopadlo?

Hned na úvod menší šok. V době, kdy jsem měl v kabině 5 borců, jsem se dozvěděl, že se jedná o přípravný zápas starších žákyň, tedy jedenáctkový fotbal na celé hřiště. Nezbývalo než doufat, že dorazí všichni kdo může, a začít přemýšlet nad rozestavěním (4-5-1 nebo útočnější 4-4-2) a taktice. Na celé hřiště v jedenácti jsme ještě nehráli. Zřejmě informační šum při domlouvání přáteláku. My jsme počítali se zápasem 7+1 na polovinu hřiště, soupeř s ohledem na kategorii starších žákyň v jedenácti na celé. Na konec jsme dali dohromady celých jedenáct kusů se dvěma 2006, třemi 2005, čtyřmi 2004 a naštěstí i dvěma 2002. Dívky nebyly také v plné síle starších žákyň, měly také omlazenou sestavu. Domluvili jsme se, že budeme hrát 3 x 20 minut, aby si kluci mohli o pauzách trochu oddechnou. Stejně jsme místo plánovaných 60 minut odehráli poctivých 75 minut! Kluci to zvládli odběhat bez střídání ve slušném tempu.

Sestava (volba padla na rozestavění 4-4-2):
Hovorka Michal - Petrikovič, Urban, Hovorka Vojtěch, Voslař - Petrásek, Bešík, Veselovský, Cejzlar - Krejza, Pelouch.

FK Černilov - FC HK dívky starší žákyně   12 : 3 (4 : 0; 6 : 0; 2 : 3)
(Krejza 5x; Veselovský 3x; Pelouch 2x; Bešík 1x; Petrikovič 1x)
Do zápasu jsme vstoupili aktivněji, poměrně slušně držíme rozestavění na celém hřišti, nejsme v jednom chumlu. Hrajeme s chutí, celé hřiště nám nečiní překvapivě problémy. Dívky nejsou důrazné v osobních soubojích a nám se daří dobře kombinovat, jsme techničtější a rychlejší. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Kluci se přesvědčí, že na to mají a po dvou částech, kdy máme výraznou převahu a dívky nepustíme k žádné střele na bránu, je z toho jasné vedení. Ve třetí části se hra vyrovnala, soupeřky začaly být důraznější v osobních soubojích a hrály přímočařeji. Těžko říct, jestli jsme začali hrát na údržbu nebo nám začaly trochu docházet síly, ale za stavu 10:0 koncentrace zákonitě opadne. Přesto jsme si zápas v klidu pohlídali až do konce, kdy trenér domácích ne a ne dát pokyn rozhodčímu k ukončení zápasu.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru, na celé hřiště hráli poprvé a předváděli nádherné kombinace. Je opravdu radost vést takový tým, kdy klukům už nemusíte každou věc napovídat z lavičky. Sice nebylo tolik osobních soubojů, na druhou stranu to kluci zvládli odehrát v poměrně rychlém tempu bez střídání až do konce. Menší problémy jsme měli s auty, musíme si uvědomit velikost hřiště a pro rozehrávku z autů si nabíhat blíž. Dále jsme se trochu prali s ofsajdy, musíme správně načasovat přihrávku dopředu na útočníky, a útočníci si zase musejí pohlídat ofsajdovou past. Ve druhém dějství jsme se hodně tlačili přes zahuštěný střed. To jsme zlepšili po upozornění o přestávce, a v posledním dějství jsme se snažili hru roztáhnour i po křídlech, což se nám poměrně slušně dařilo.

Za dnešek opět velká pochvala. Tu jsem obdržel i od správce Malšáku, když jsem odcházel ze stadiónu. Pochválil nás, že jsme hráli opravdu dobře. Dokonce měl spočítané i skóre, takže nás musel opravdu sledovat. Kluci jen tak dál, ať se Vám daří. Samo od sebe to ale nepůjde, musíme poctivě makat na trénincích.

Dnes se hrálo na perfektním povrchu. Nová umělka na Malšáku je opravdu super. No a když nám na poslední dějství rozsvítili světla, byl to pro kluky určitě parádní fotbalový zážitek a zkušenost.