Žáci starší: 24. kolo v Třebechovicích - vybojované tři body

05.05.2018 - 16:15

Sestava: Hroneš Dan - Havelka, Chudý, Sekyra, Voslař - Mikušík, Bešík, Veselovský, Petrikovič - Jaroš, Fiala; střídal: Myšák

SK Třebechovice pod Orebem - FK Černilov   2 : 3 (1 : 2)
(Jaroš 1x; Fiala 1x; Petrikovič 1x)

Kromě dalších omluvenek, se nám na dnešek omluvili oba dva golmani. A tak v bráně dostal příležitost mladší žák Daňour, který předvedl parádní výkon. Se svou výškou neuspěl pouze při dvou umístěných střelách, na které neměl šance, poprvé pod břevno a po druhé k tyči. Dnes celý tým makal na 120 %, od začátku zápasu jsme měli mírnou převahu. Jsme první na míči, kombinujeme, dáváme si přihrávky do náběhu do volného prostoru. Domácí jsme tím dokonale zaskočili. Po dvaceti minutách vedeme 2:0. Ale buhužel, jako už několikrát, v druhé části poločasu nám došel dech. Naše hra se vytratila a soupeř začal zlobit. Po zbytečné ztrátě míče před naší šestnáckou domácí snižují na jeden gól. Do konce poločasu se strachujeme, aby soupeř nevyrovnal. O přestávce jsme si oddechli, ve druhém poločase hrajeme zase to co máme. Po pěti minutách ještě posílíme obranu, když do stopérské dvojce k Chuďasovi dáme Dádu Jaroše. Přesto se povedlo domácím vyrovnat, opět po umístěné střele k tyči, na kterou neměl Daňour šanci. Dál doslova dřeme, v této fázi zápasu je to spíše o bojovnosti než o fotbalové kráse, a vyplatilo se. Daňour v bráně doslova čaruje, když chytá megatutovku. A kdo jiný než "dlouhán" Paprička s čichem na góly mohl rozhodnout, po našem tlaku v brankovišti soupeře, jak jinak než hlavou přelobuje brankáře. Zbývajících 15 minut se snažíme stále o hru dopředu, dobře bráníme, soupeře do vyložené šance nepustíme. Až v posledních vteřinách po centru z pravé strany hlavou domácí skórují, ale z ofsajdu. Gól neplatí a naše výhra je na světě.

Samozřejmě okolo poslední ofsajdové akce bylo hodně dohadování, ale na konec i někteří domácí fanoušci ofsajd potvrdili. Dnes vyhrál štastnější tým, byl to vyrovnaný zápas. My jsme předvedli víc bojovnosti a vůle poprat se o výsledek. Domácí byli v útoku a zakončení nerozhodní, nedokázali využít malého vzrůstu Daňoura v bráně. A to asi dnes rozhodlo. Všem našim borcům do jednoho patří velké poděkování, předvedli velkou touhu, bojovnost a odhodlání, ale i pěkné kombinace. Kluci díky.