20.05.2018 - 11:20

Sestava: Jílek - Havelka, Jaroš, Chudý, Voslař - Mikušík, Bešík, Veselovský, Petrikovič - Sekyra, Fiala - střídali: Myšák, Hovorka

Libor (teda Týniště) - Černilov 7:2 (4:2)
(Fiala, Petrikovič)
Dnes se omluvilo dokonce trio gólmanů, takže do branky naskočil Péťa Jílek, protože v mladších žácích chytával. Kluky jsme připravovali na soupeřovu největší zbraň hráče s č. 7. Ale veškeré nabádání asi nepadlo na úrovnou půdu a Libor sám proběhne naší obranou a s přehledem skóruje už v první minutě. Studená spracha, ze které se nemůžeme vzpamatovat. Probudí nás až Liborova druhá branka. Přeskupíme řady - pomůže přesun Martina Sekyry do zálohy, kde se svojí figurou vybojuje víc osobních soubojů než Lukin. Nejdřív Jarin vysune Dana, který potvrdí, že situace 1:1 umí řešit. A za pár minut trefuje Paprička, jako vždy perfektní timing a výběr místa - je tam kde může skórovat a srovnává. 5 minut dokonce hrajeme vyrovnaně, kluci bojují a všechno vypadá nadějně. Poslední minuty nám ale šeredně nevyjdou. Na promáčeném terénu Chuďas pěkně Libora odzbrojí, sebere mu míč a vyváží, ale uklouzne, takže Libor peláší na naši kasu a zase skóruje. Hloupá branka nám sebere šťávu a chvíli na to se při šanci domácích ještě zraní Péťa v brance. Nakonec je z toho zlomenina a cesta do hradecké nemocnice.

Do druhého poločasu musí do kasy Jarin, ale chybí v poli, takže s jedním na střídání nás už domácí přehrávají. Ale líbí se mi, že všichni do jednoho bojují a nic nevzdávají. Šance neproměníme, ale jsem rád že se snažíme hrát fotbal, místo abychom zalezli před vápno a jen odkopávali.
Reálně, proti takhle fyzicky disponovanému soupeři máme malé šance, kvituji s povděkem, že to kluci nezabalili.

Všechny chválím a Péťovi přejeme co nejrychlejší uzdravení.