ZLATÝ penaltový rozstřel vychytal Kollátor

08.06.2010 - 16:00
08.06.2010 - 17:40

KDY: úterý 8.6.2010 od 16:00 hodin
KDE:
Na hřišti v Třebechovicích p.Orebem
ZÁPAS: FK Černilov- Třebeš B 4:3penalty 1:1 (1:1)
Rozhodčí: Orel, Vojtěch, Slavíček, Vlachý
Diváků : 100
Sestava: Kollátor - Lamla, Hlaváč,Kadlec, Panenka - Kundrt, Šmied,Ličman, Daněk - Dědek (Střídající: Kunc, Jakub Źaba a Bednář)

Branka: 10.min Staněk 0:1 - 12.min Roubal 1:1

Slunečné finálové odpoledne přilákalo do Třebechovic nejen známé osobnosti kolem fotbalu, ale hlavní tribunu téměř "vyprodali" fanoušci a rodiče z Černilova. Kluci nejdřív převzali pohár za již jisté vítězství v okresním přeboru, pogratulovali patronovi turnaje trenéru Ladislavu Škorpilovi k nedávným narozeninám a pak už se dostalo na samotný zápas. Třebeš možná před zápasem nebyla papírový favorit, ale představila jako dobře připravený tým a po deseti minutách se ujala vedení. Klukům jakoby tréma svazovala nohy a týmový kombinační fotbal s množstvím šancí jakoby zůstal zamčený v Černilovské hasičárně. Míče jsme se zbavovali brzo a nepřesně. Po dlouhém autu tak utekl Staněk a střelou před vápnem překvapil Kollátora. Míč skončil pod břevnem. Záhy bylo srovnáno. Roubal využil dlouhý míč z obrany svým typickým brejkovým způsobem. Za chvíli to zkoušel znovu, ale obrana Třebše ho zdvojovala a navíc zůstával ve svých pokusech osamocený. Třebeš měla do konce poločasu územní převahu, o střely na bránu se obě strany podělily stejně (u nás Kundrt a průnik Ličmana), ale fotbal to moc atraktivní nebyl.Chyběla úspěšně a důrazně realizovaná myšlenka útočné akce a důraz v soubojích o odražené míče. Po změně stran už kluci hru vyrovnali, přesto bylo větší horko ve vápně Černilova, Kollátor už se ale zaskočit nenechal.Signálem k závěrečnému náporu Černilova byla šance Daňka. Diváky zvedl ze sedadel jeho lob přes brankáře, který před brankovou čárou odvrátil obránce. Další pokusy už ale skončily bez zakončení,zápas tak unavení hráči obou týmů nasměrovali k penaltám. Ty jsou vždy loterií. Černilov se při nich s Třebší poměřil v zimě na Chlumeckém halovém turnaji a uspěl, dnes to zpočátku vypadalo na úspěšnou odvetu soupeře.První začal David Ličman a trefil tyč, soupeř poslal Kollátora do opačného koutu brány: 0:1. Po druhé sérii se stav posunul na 1:2. Za Černilov proměnil Šmied. Třetí sérii začal jistě Roubal a když Třebešský exekutor také proměnil, zdálo se že svou psychickou výhodu Třebeš udrží. Kundrt zátěž důležité penalty zvládl, naopak jeho protivník ve čtvrté sérii neposlal střelu dostatečně důrazně a Kollátor na brankové čáře míč zkrotil. Tomáš Lamla potvrdil suverenitu při kopání penalt z tréninku a v poslední sérii tak otočil výhodu na stranu Černilova, protože Třebešský střelec musel proměnit... a penaltu nekopl špatně. Šla k pravé tyči, jenže Vojta Kollátor předvedl, že v Černilově roste penaltový specialista a vystihl směr, takže se kluci nakonec mohli radovat z výhry ve finále poháru a double. Dramatický závěr a úspěšná penaltová show tak nakonec přebila chvílemi ustrašený, ale vyrovnaný fotbal.

fotky

Soupeř už pár fotek vložil na net, tak tady je odkaz:
http://trebes.rajce.idnes.cz/Finale_okres.poharu_MZ_Trebes_B-Cernilov_1_...

Moc gratuluji,byl to super

Moc gratuluji,byl to super zážitek,ale taky super nervy,brankář je bourák,že penalty vychytal a dík všem rodičům,co kluky povzbuzovali,aspoň nebylo tak mrtvo,jako jindy.D Ě K U J E M E!