Černilov - Třebechovice pod Orebem 1:0, poločas 0:0!!!

V přímém souboji o první čtyřku, o možnost zahrát si na jaře s nejlepšími, jsme nastoupili v derby proti Třebechovicím pod Orebem.

V prvním utkání jsme tohoto soupeře porazili na jeho hřišti jen 1:0 ve velice vyrovnaném utkání, kdy soupeř měl více ze hry.  Stejný průběh jsme předpokládali i v utkání hraném u nás. Věděli jsme, že soupeř má v kádru většinu hráčů ročníku 1999, vyborného stopera a velice kvalitního a rychlého levého záložníka. Proto na naší pravé straně obrany hrál rychlý Štěpán Gernat a útočníci dostali za úkol co nejvíce ztěžovat stoperovi rozehrávku jeho napadáním. Sami jsme chtěli hrát kombinační hru po zemi a často střílet na soupeřova menšího brankáře.

V prvních 10 minutách nás soupeř přehrával především po stranách, kazili jsme velké množství přihrávek, ale přesto jsme to byli my, kteří jsme nastřelili břevno soupeřovy branky. Od 10 minuty se hra vyrovnala, my jsme měli míč častěji na kopačkách a několikrát jsme vykombinovali pěkné akce přes střed zálohy. Soupeře jsme nepustili do vážnějších akcí.

Ve druhém poločase jsme ještě přidali na důrazu a více jsme chtěli utkání vyhrát. Naši hru oživili svou bojovností i střídající hráči (především Kuba Hovorka a Martin Hynek). Soupeř hrozil jen z rychlých brejků, které si ale zkušeně pohlídala naše obrana a nebo včasným vyběhnutím gólman Mára Čuda. Marťa Flégl podruhé v zápase trefil břevno. V utkání se nám vyplatilo dohrávání akcí, kdy jsme sledovali jeden zdánlivě ztracený míč, hostující gólman udělal velkou chybu, míč se dostal k Honzovi Žabovi, který svůj výborný výkon v tomto utkání korunoval brankou, která byla zároveň vítězná a "postupová".

Děkuji všem za zodpovědný a bojovný výkon. V tomto utkání bych chtěl vyzdvihnout celou výbornou obranu (ona i Náťa umím rozehrát míč a zaútočit.. a stoprocentně se dá spolehnout na zklidněného Štěpána Gernata), bojovného Honzu Žabu, neúnavně napadajícího Martina Flégla a kombinačně výborného Péťu Halberštáta. Zvláštní uznání zaslouží Mára Čuda a jeho osobní kouč Aleš Daněk.

Naše sestava: Marek Čuda - Štěpán Gernat, Lukáš Daněk, Vojta Svatoň, Náťa Žídková - Péťa Halberštát, Honza Žaba, Míra Rejnek, Lukáš Mikunda - Martin Flégl, Tomáš Tkačík, střídali Kuba Hovorka, Vašek Mach, Martin Hynek a Kuba Chudý.

Takže příští týden na domácím hřišti v neděli od 11:45 na Vamberk/Doudleby pokusit se mít stejně bodů jako druhý v tabulce!!!