Domácí premiéra mužů ve VOTROK krajském přeboru vítězná

FK Černilov - Vysoká nad Labem 3:1 (2:1)

2.kolo VOTROK krajského přeboru - Sobota 18. srpna od 17 hodin * tráva v Černilově

Branky: 31.min Šmied 1:0 *  33.min 1:1 *  45.min Hušek z pen 2:1 *  54.min Svatoň 3:1

Sudí: Filip ŽK: 1:2 140 diváků

Sestava: Šebesta - Schwarzer, Charous, V.Hrubý, Daněk -Šmied, Hušek, Svatoň, Matoušek (89. Hildebrand), J.Hrubý (70. Štěnička) - Markovič (18.Roubal)

Poprvé doma v krajském přeboru, ale bohužel se muselo hrát na zadním hřišti, diváci za dusného počasí žehrali na zavřený stánek... :-) Zápas jim to vynahradil i když prvních dvacet minut patřilo hostím, kteří nakopávanými míči do vápna zatápěli naší obraně a vytvářeli si šance. V 9min nad. V 13min zachránil na brankové čáře V. Hrubý a dorážka hostí šla nad. 17min a střela hostí těsně vedle. Šebesta ještě vyrážel nebezpečnou střelu. Pak jsme se začali osmělovat (bohužel už bez zraněného Markoviče) a po Roubalově akci využil naši první šanci nekompromisní střelou Šmied.O tři minuty později přišel dlouhý míč za obranu a přesná hlavička do šibenice: 1:1. V 42.min hosté po rohu hlavičkovali na bránu, Šebesta byl připravený. Následně Hrubý jen těsně nedosáhl na Šmiedův centr na zadní tyč. Honza si to vynahradil těsně před odchodem do šaten, jeho průnik byl zastaven brankářem ve vápně a nařízenou penaltu Hušek proměnil. To nám do druhé půle dalo křídla. Roubal v 50.min odcentroval a J.Hrubý na zadní tyči trefil jen gólmana. Následný roh Matouška šel na zadní tyč, ale Svatoň hlavou trefil jen obránce. 53.min Daněk vyslal Roubala, ten si poradil s obráncem, ale s brankářem už ne. O minutu později Svatoň s míčem odvážně prošel přes obránce a z úhlu přesně zakočil. Dvoubrankové vedení jsme mohli navýšit po brejku Šmieda s J.Hrubým. Stejná spolupráce neskončila brankou ani po chvíli, kdy první centroval a druhému zabránil ve skórování výborný zákrok obránce.  Pak už Vysoká zkoušela nakopávat dlouhé míče do vápna, ale obrana si vedla dobře a přežila i nepříjemný přímý kop na hranici vápna. Na druhé straně Svatoň a Štěnička po rohu byli hodně blízko brance, stejně jako Šmied po Roubalově výzvě. Potěšili jsme fanoušky první výhrou v krajském přeboru, snad je to i přes neustálý boj s kompletností sestavy, motivace a povzbuzení do dalších zápasů. Soupeřově stylu se úspěšně vyrovnali bratři Hrubí, za dovolenkujícího Urbana spolehlivě zaskočil Charous, Markoviče nahradil Roubal, výborný výkon podal Svatoň ale někoho vyzdvihnout by bylo asi nespravedlivé k výkonu všech našich hráčů na hřišti.