Elévové mladší: 16. Mistrovský turnaj, doma

Na hlavním hřišti FK Černilov
SOUPEŘI: Roudnice A,B
SRAZ: nejpozději v 9:15 v kabinách - budem v buňce u zadního hřiště
Nominace: všichni, kromě mlaďáků, kteří na jaře přišli z přípravky a nemají ještě registračky
Omluveni: Hroneš, Šmíd, Havelka, Jelínek, Vrabec, Svatoň, Hrnčíř a dost nemluvených

Po noční průtrži mračen to rozhodně na fotbal nevypadalo, ale když jsem ráno dorazil na hřiště, tak povrch na zadním byl v hodně dobrém stavu. Aktuální radar ukazoval, že pršet nějakou dobu nebude, takže jsme mohli hrát a nakonec vylezlo na chvíli i sluníčko a bylo krásně.

Horší to bylo s účastí, z různých důvodů (někdy dost nepochopitelných) absentovalo dost borců a hlavně Ačko to mělo proti kvalitnímu soupeři hóódně těžké, když se muselo obejít hned bez pětice nejostřílenějších.

Opět po dohodě se soupeřem jsme hráli zápasy Aček a Bček 2x, protože zápas A proti B by v
obou případech úplně o ničem - výsledek 30:0 a žádnému ze zůčastněných by taková kopaná nic nedala.

Černilov A -Roudnice A 2:7 a 6:6
(Krejza, Kvapil a Kvapil 4x, Krejza 2x)
V první zápase jsme odehráli slušný poločas 2:2, ale ve druhém poločase jsme proti hodně fotbalovému týmu odpadli po laciných brankách a rezignovali.
Ale v druhém zápase to bylo úplně o něčem jiném. Zafungovala domluva s trénéry, všichni makali na 100% a urvali jsme zaslouženou pichtu, když neudržitelný Lukáš ještě dost šancí spálil. Jednička s hvězdičkou pro všechny !!!
Přesně takovéhle zápasy a soupeře potřebujeme abysme se zlepšovali.

Černilov B -Roudnice B 7:3 a 6:5
(Brož 2x, Veselovský 2x, Cejzlar, Petrikovič, Sovák a Veselovský 2x, Briestenský 2x, Štadera, Brož)
Oba dva zápasy ukázaly, že když hrajeme týmově a přihrajeme si, tak hrajeme pěkný fotbal a dáváme góly. Když každý chce hrát jen na sebe, tak góly dostáváme. V každém případě šlo o zajímavé zápasy, kde jsme měli navrch a hráli jsme většinou na soupeřově půlce. Různě jsme točili sestavou a pozicemi, aby si kluci vyzkoušeli více postů. Chvílemi ale nejsme dost důrazní a rychlí a hbití hosté trestají naší nepřesnou rozehru (hlavně borec Sváťa s číslem 3 nám dost zatápěl, kdyby o něco šlo musel by dostat osobního hlídače).
Jsem rád, že branku může z našeho týmu dát prakticky kdokoliv a nespoléháme na jednoho "bombera". Jsme kolektivní, ale ještě je potřeba přeřadit na vyšší rychlost a být odvážnější směrem dopředu. Takže za dnešek jednička, ale s mínusem.