Elévové mladší: okresní halové přebory v Předměřicích

17.11.2012 - 00:00
17.11.2012 - 13:59

KDY: sobota 17.11.2012
hala Předměřice
SRAZ: Ačko - 10:45 na místě, Bčko - 9:15 na místě, Cčko - 12:00 na místě
Nominace: pokud ještě někdo onemocní na poslední chvíli, budem s nominacemi šibovat, první je vždy gólman
Ačko (7): Hovorka - Petrikovič, Kadaník, Voslař, Svatoň, Havelka, Brož
Bčko (7): Slezák - Cejzlar, Hroneš, Zídka, Pražienková, Štandera, Sovák O.
Cčko (7): Jelínek - Fibír, Hrnčíř, Vrabec, Veselovský, Kvapil, Briestenský
Omluveni: Krejza - nemoc, Sedláček - oslava, Petráčková - dovolená, Márta + Šmíd ještě namají hotové registrace

A jak to probíhalo:

Trochu jsme se sestavami laborovali, protože ne všem čas zápasů vyhovoval, ale nakonec se vše podařilo.

V sobotu šel nejdřív na plac náš B-tým. Krátce před turnajem se omluvil v poslední době výborně hrající Jířa Slezák a začátek turnaje propásla Nikča, takže jsme začínali bez hráče na střídání. Naštěstí Nikča dorazila už během prvního zápasu, takže nebyla personální nouze. Nebodovali jsme, ale ostuda to rozhodně nebyla. Většina z hráčů hrála takový turnaj s tolika diváky poprvé.
Černilov B - Roudnice A 0:6
Soupeř má na okrese asi nejkvalitnější tým, kdežto my jsme se spíš rozkoukávali, takže hned z kraje vysoká prohra. Ale v brance nám ještě spustu branek pochytala výborná Nikča a hodně nás potěšil bojovností benjamínek Dan Hroneš.
Černilov B - Přeměřice 0:2
Prohodili jsme gólmany a zkusili domácí potrápit, ale děláme laciné hrubky. A i když hra už byla vyrovnanější, tak skórují jen domácí.
Černilov B - Stěžery A 0:2
Opět velice silný tým, který jsme dlouho trápili. Zvýšená bojovnost a lepší orientace v hale už vedla k sympatickému výkonu a slušnému výsledku.

Áčko šlo na řadu hned po nich. Osvědčenou sestavu z Jaroměře narušila Tomova nemoc, takže na hrot se posunul Hozík Svatoň a my věřili, že budeme silní.
Černilov A - Třebeš dívky 0:1
Hned první zápas nám nevyšel. Holky z Třebše nám nic nedarovaly, byly výborně fyzicky disponované a hlavně obránkyně převyšovaly naše hroťáky o hlavu až dvě. Přesto jsme velice dobře kombinovali a holky jsme téměř nepustili z jejich poloviny. Bohužel po nedorozumnění obrany s brankářem při malé domů jsme jim věnovali gól. A přes veškeré usilí jsme nedokázali srovnat. Jedna chybyčka nás tak stála celý turnaj.
Černilov A - Třebeš hoši 2:0
(Svatoň, Voslař)
Po důkladném pohovoru v kabině jsme šli na další zápas. A tam se nám dařilo o dost lépe. Nechyběla kvalitní kombinace, napadání a bojovnost. Soupeře jsme přehráli a dali konečně i pěkné branky.
Černilov A - FC HK dívky 2:0
(Voslař, Petrikovič)
Pokračovali jsme ve své hře. Hezky jsme kombinovali a děvčata k ničemu nepustili. První branku nádhernou kolmicí připravil Honzík Kubovi a druhou proměnil Ondra a podtrhl tak zvýšenou aktivitu obránců. S výkonem spokojenost.

Ale ze skupiny postupovaly dívky z Třebše, které získaly o bodík víc a nakonec i celý turnaj vyhrály. 10 minut je krátkých a i jediná chyba může holt rozhodnout. Týmu moc chyběl Tomas a jeho branky. Zpětně si říkám, jestli jsem neměl na hrot poslat Mišáka Hovorku, protože je silný ve hře 1 na 1, ale zase nám moc pomáhá v bráně hlavně při rozehře.
Možná jsme se moc soustředili při tréninku na kombinaci a chybí přímočarost v zakončení. Jednoduchá klička a hurá na bránu, to nám chybělo. Kolikrát jsme soupeře rozebrali přihrávkami, ale nedostali jsme se ke střele. No, máme stále na čem pracovat.

Poslední se na turnaji představilo naše Cčko.
Černilov C - Hoříněves 1:0
(Kvapil)
Soupeř byl velice kvalitní, ale naši borci skvěle bojovali a vydřeli výhru. V brance čaroval Mišák Jelínek a využívali jsme rychlosti Lukáše Kvapila.
Černilov C - Nový Hradec 4:3
(Hrnčíř 3x, Kvapil)
Před zápasem Ríša dostal pokyn zkusit kličku, utéct a vystřelit. Třikrát to provedl úplně dokonale.
Pravda zápas jsme si zbytečně zkomplikovali nedůsledností v obraně.
Černilov C - Skřivany 0:1
Před zápasem bylo jasné, že se jedná o přímý duel o postup. Skřivany měly 2 vysoké obránce a jednoho extrémně šikovného útočníka. Přesto jsme s nimi sehráli odmakaný a vyrovnaný zápas. Měli jsme hromadu rohů a trestňák z dobré pozice, ale nedali jsme a soupeř nám dal gól 5 vteřin před koncem po rohu a na to už nešlo odpovědět. Veliká škoda.
Černilov C - Lokomotiva HK 0:1
Poslední zápas už jsme na postup nemohli myslet, takže jsme zamíchali stestavou a kluky nechali hrát na trochu jiných pozicích. Přesto jsme byli blízko výhře, ale nedáme sami před brankářem a po laciné ztrátě inkasujeme.

Z výsledku turnaje jsem trochu rozmrzelý, ale na druhou stranu máme dva týmy, které se rvaly do polední chvíle o postup, což je veliké plus do budoucna. Omlouvám se skvělým rowdies, kteří nás tlačili, ale v sobotu nebyl náš den.
Na druhou stranu bylo pěkně viděl i co nám nejde, takže maličko upravíme tréninkový program na další měsíce.
Co mne zaskočilo bylo rozhodnutí změnit pravidla, podle kterých dětičky poslední 2 roky hrají (malá domů, výkopy/výhozy přes půl). Celou dobu je něco učíme a tady je to úplně naopak. Spustě hlavně brankářů dělala změna pravidel veliké problémy.