Elévové starší: Halový turnaj - FOTTUR JAROMĚŘ (pro ročník 2004) - 5. MÍSTO

30.11.2013 - 07:30
30.11.2013 - 12:00

KDY: sobota 30.11.2013
KDE: Sportovní hala ASVAJ v Jaroměři (hala v městském sportovním areálu u gymnázia a zimního stadionu); adresa: Otakara Španiela 817, Jaroměř
SRAZ: nejpozději 7:30 hod. na místě (v hale ASVAJ v Jaroměři)
Nominace: Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Krejza, Svatoň, Voslař, Vrabec, Cudlín, Jurčenko

A jak to dopadlo?

S ohledem na účastníky turnaje, jejich kvalitu a zvučná jména, jsme dnes nominovali to nejlepší, co v současné době v ročníku 2004 máme a vypomohli jsme si novými posilami, brankářem Michalem Cudlínem a v útoku Davidem Jurčenkem. Začátek byl trochu rozpačitější, ale potom co se kluci poznali a sehráli, byly jejich výkony perfektní a moc nám pomohli. Kluci patří Vám velké díky a na dalším turnaji Vás opět rádi uvidíme.

FK Černilov – FK Pardubice   0 : 6
V prvním zápase velice silný soupeř, což možná bylo pro nás nakonec výhodou. První zápasy máme vždy ospalé, než se probudíme a rozkoukáme ve velké hale, už prohráváme. Proti tomuto soupeři bychom ale upřímně neměli moc šancí ani v pozdější fázi turnaje, kdy už jsme aklimatizovaní, a tak nám nakonec tento soupeř jako první vyhovoval. Soupeř byl od začátku lepší, skóre narůstalo v náš neprospěch, a tak jsme alespoň hledali optimální složení sestavy do dalších zápasů. A to se nám povedlo.

FK Černilov – FC Slovan Havlíčkův Brod   1 : 1
(Krejza 1x)
Tento zápas byl opravdu vyrovnaný. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou a vyhrát mohli oba dva soupeři, a tak dělba bodů za remízu je asi spravedlivá. Samozřejmě nás mrzí, že jsme nevyhráli, šance jsme na to opravdu měli, ale bohužel jsme je neproměnili. Na druhou stranu mohl vyhrát i soupeř, takže nakonec bod bereme. Oproti prvnímu zápasu už máme stabilizovanou sestavu, což se projevuje na držení svých postů. Už bezhlavě nelítáme za balónem a nejsme na jednom chumlu, držíme si čtverec, máme obsazené hráče, každý svého a na předvedené hře je to vidět. Jen využít šance, které jsme měli.

FK Černilov – FK Jaroměř   1 : 3
(Hrnčíř 1x)
Omlouvám se, tento zápas bez komentáře a hodnocení. Třemi góly nás sestřelil Lukáš Kvapil (dříve FK Černilov!!!). Přece jenom krátce, výsledek vůbec neodpovídá průběhu zápasu, zápas byl vyrovnaný až do samého závěru, kdy jsme se snažili o vyrovnání, ale bohužel jsme inkasovali po třetí.

FK Černilov – MFK Nové Město n. M.   2 : 4
(Jurčenko 2x)
Od tohoto zápasu hrajeme už bez zraněného Toma, a tak zase trochu mícháme se sestavou. S velice silným soupeřem hrajeme zajímavé utkání, po rychle obdržených gólech v úvodu utkání, vyrovnáváme hru a začíná se projevovat spolupráce s posilou v útoku Davidem Jurčenkem, kterého když dokážeme vysunout do brejku, tak se nemýlí. V bráně nás svými výkony drží ve hře o přijatelný výsledek stále se zlepšující Michal Cudlín. Velice pěkné utkání, rozhodně se nemáme za co stydět, i když soupeř byl fotbalovější, my jsme se mu vyrovnali naší bojovností.

FK Černilov – Gryf Świdnica (Polsko)   2 : 0
(Hrnčíř 1x; Jurčenko 1x)
Poslední utkání celého turnaje se zahraničním soupeřem z Polska. Výsledky předešlých zápasů nám bohužel nepřály, a tak abychom nebyli poslední, museli jsme vyhrát, ale s později celkově druhým týmem turnaje nás nečekalo vůbec nic jednoduchého. Od začátku bojujeme, jako bychom hráli finále, kluci hrají s chutí a nasazením. Začátek zápasu byl v 11:30 hodin, tak i Tobík se už probral a probudil. Opravdu povedené výkony od všech kluků, pohledné utkání v rychlém tempu. První polovina zápasu byla vyrovnaná, ve druhé jsme se dokázali dvakrát gólově prosadit, ale s ohledem na rychlost s jakou se v hale hrálo, jsme si výsledkem nemohli být jistí až do závěrečné sirény. Zápas se dal otočit klidně během poslední minuty. Na štěstí tomu tak nebylo, my jsme odehráli nejlepší utkání na turnaji a překvapení bylo na světě. Z výsledku byli zaskočeni i pořadatelé, kteří už připravovali pořadí a ceny, které na konec museli díky nám měnit v náš prospěch.

Celkové pořadí:

1. FK Pardubice
2. Gryf Świdnica (Polsko)
3. MFK Nové Město n. M.
4. FK Jaroměř
5. FK Černilov
6. FC Slovan Havlíčkův Brod

Za předvedené výkony se nemusíme vůbec stydět. Samozřejmě je co trénovat a zlepšovat, soupeři byli fotbalovější, vyzrálejší, kombinacemi na jeden dotek nás dokázali občas pěkně přečíslit. Na to v současné době opravdu nemáme, ale zase jsme hráli s jedněmi z nejlepších týmů v této kategorii a to nejenom z našeho kraje. Všem klukům patří velká pochvala, doufám, že nás to povzbudí do další práce na trénincích, do dalších zápasů a turnajů.

_____________________________________________________________

Doufáme, že žádné nebudou, ale případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve, abychom mohli zajistit případnou náhradu.

Nezapomeňte sálovou obuv, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka).

Základní informace:
- p
ůldenní turnaj (cca do 12 hod.)
- počet zápasů: 5 zápasů (hraje každý s každým)
- hrací doba: 1 x 14 minut
- počet hráčů: 4 + 1 (střídání hokejovým způsobem z prostoru střídaček)

Rozpis našich zápasů:
08:15 hod. FK Pardubice - FK ČERNILOV