Elévové - starší KRAJ: Mistrovský turnaj na Novém HK

SOUPEŘI: Nový HK/Vysoká, Hořice/Dohalice, Třebeš
Sraz: nejpozději v 9:00 na místě
Nominace: Cudlín, Jurčenko, Mouček, Paulovič, Lorenc, Bešík, Havelka, Jelínek, Brož, Veselovský, Radil, Šůstek, Sedláček
Omluvenky: Petrikovič, Krejza, Fibír, Hovorka, Voslař, Svatoň

Poslední podzimní turnaj KP je tu. Čekají nás 3 zápasy. Počasí by ještě mělo být fajn, samozřejmě bude chladněji, tak s tím počítejte a nezapomeňte nějaké to termoprádlo.

A jak to dopadlo ?

Tradičně se těžko dávali do kupy. V pátek večer ještě lehl Kuba, takže jsem operativně povolal Štepána s Míšou Sedláčkem a tak si kluci poprvé okusili krajské zápasy a rozhodně nezklamali.

Černilov - Hořice/Dohalice 5:1
(Bešík 2x, Jurčenko 2, Lorenc)
Oproti minulému zápasu jsme při síle a je to znát. Máme celou dobu jasně navrch a to ještě David 2x při samostaném nájezdu na gólmana udělá pěknou kličku, ale z úhlu netrefuje prázdnou bránu. Potřetí už raději vystřeli a vyplatilo se . Jinak dobře pracovala záloha, kluci si vyhověli a přihráli. V obraně jsme dlouho hledali optimální skladbu, takže tam to nebylo pravé ořechové, ale jen co šel na post středního obránce prcek Lukáš, tak najednou začala fungovat na 1ku. Perfektní a bojovný výkon předvedl Honzík Lorenc.

Černilov - Třebeš 2:4
(Lorenc, Jurčenko)
Do zápasu jdeme se zbytečným respektem. Kluci vědí, že soupeř je výborný, takže prováháme první poločas. Nejsme důrazní, chybí nám odvaha a soupeř nám dá i laciné branky (jeden z toho výstavní vlastenec). V druhé půli si řeknem, že to zkusíme. Zvedneme hlavu a najednou se zápas hraje vyrovnaný, kvalitní, nahorua dolu. Dáme dvě pěkné branky a tlačíme se za vyrovnáním, ale to už nezvládneme. Nicméne druhá půle byla velice kvalitní.

Černilov - Nový HK/Vysoká 0:2
Zápas je to vyrovnaný. Základní rozdíl je, že soupeř 2 ze svých 3 šancí proměňuje, kdežto my ty naše spalujeme. V druhé půli jsme se nadechli za srovnáním, přeskupili jsme řady, ale domácí měli výborného a velikého brankáře, který nám vše pochytal nebo jsme ukvapení v koncovce.

I když vezeme jen 3 body jsme spokojeni s předvedenou hrou a kluky chválíme.
Šlo o poslední zápas KP. Po podzimu jsme obsadili sympatické 4. místo a ukázalo se že naše skupina patří k těm nejlepším v kraji. Týmy, které jsme v nadstavbě poráželi jsou na vrchních příčkách jiných skupin. V té naší dominovaly Roudnice/Lhota, Chlumec/RMSK a Třebeš, které disponují širším a vyrovnanějším kádrem. Škoda, že nás tak trápily absence. Nebyl turnaj, kde bysme se sešli v plné síle, vždy alespon 2-3 hráči chyběli. Přes zimu pořádně potrénujeme a hlavně se snad konečně dolečíme a věříme, že budeme silnější.