Elévové starší: Mistrovský turnaj na Olympii HK - 7. kolo - krajský přebor - neproměněné šance nás stály body

26.10.2013 - 12:15
26.10.2013 - 15:00

KDY: sobota 26.10.2013
KDE: na Olympii HK
SRAZ: nejpozději 12:15 hod. na místě (na hřišti na Olympii HK)
Soupeři: FC Olympia HK B; Slavia HK/Nový HK
Nominace: Fibír, Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Jelínek, Kadaník, Kvapil, Slezák, Voslař, Vrabec, mladší elévové Brož, Petrikovič
Omluveni: Krejza (na celý zbytek podzimu), Svatoň
Volno mají: Sovák, Štandera, Zídka

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve, abychom se mohli pokusit zajistit případnou výpomoc pro zajištění dostatečného počtu hráčů.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka), teplé oblečení i náhradní na přestrojení, čaj do termosky.

Čekají nás dva mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 20 minut.

A jak to dopadlo?

V naší sestavě už stabilně v obraně s mlaďáky z mladších elévů Ondrou Brožem a Ondrou Petrikovičem a v záloze dnes s 2003 Martinem Chudým. Všem třem patří velké poděkování za výpomoc a předvedené výkony. Ondrové v obraně začínají hrát s přehledem a bez větších chyb, občas chybí trochu rychlost, ale tu nahrazují bojovností. Martin Ch. patří, vždy když za nás nastoupí k oporám, v prvním zápase byl opravdu jeden z nejlepších, ve druhém zápase mrzí neproměněné gólové šance.

FK Černilov A - Slavia HK/Nový HK   1 : 3 (0 : 3)
(Kvapil 1x)
I přesto, že jsme kluky před zápasem dostatečně motivovali, tak začátek zápasu byl z naší strany vlažný, byli jsme nedůrazní v soubojích, nebyla vidět chuť hrát fotbal. Postupem času jsme se začali zlepšovat, ale bohužel inkasujeme branku. Nevzdáváme se a začínáme bojovat, ale soupeř proměňuje další dvě šance. První poločas jsme neodehráli dobře, a proto v poločase prohráváme 0:3. Ve druhém poločase zvedáme hlavu, se soupeřem hrajeme vyrovnanou partii, díky většímu nasazení a bojovnosti. A když se nám podaří zásluhou Lukáše snížit, tak najednou zjišťujeme, že zápas není vůbec ztracený. Naše zvýšená aktivita má za důsledek soupeřův faul. K zahrání přímého kopu posíláme mlaďáka Ondru Brože, který ho kopnul opravdu výtečně. Poslal ho do levé šibenice, ale bohužel brankář předvedl opravdu fantastický zákrok. Škoda, pokud bychom snížili na rozdíl jednoho gólu, mohl být konec zápasu ještě hodně napínavý. Chybělo nám trochu štěstí, a tak soupeř konec zápasu už bez větších problémů zvládnul. Naše zlepšená hra na konci zápasu, ale byla příslibem do toho druhého.

FK Černilov A - FC Olympia HK B   0 : 1 (0 : 0)
Druhý dnešní soupeř disponoval stejně starými kluky a nachází se i ve stejných patrech tabulky jako my. To se projevilo i na kvalitě fotbalu, do krajské úrovně to mělo hodně daleko, předváděná hra na obou stranách byla rozháraná, nepřesná a pomalá. S přibývajícím časem jsme začali přebírat iniciativu a začali jsme se dostávat i do střeleckých příležitostí. Žádnou ale nevyužíváme, a tak po prvním poločase je bezgólová remíza. O přestávce kluky burcujeme, ať dají do posledního poločasu všechny síly, bojovnost chuť a nasazení. A skutečně ve druhém poločase jsme se výrazně zlepšili, soupeře jednoznačně přehráváme, hraje se pouze na jednu bránu, dostáváme se do střeleckých příležitostí i jasných gólových šancí. Opravdu hodně střeleckých pokusů, ze kterých jsme bohužel vyšli na prázdno. Na poslední minuty redukujeme sestavu, ve druhém zápase dobře hrající obránce Martina a Kubu vysouváme do zálohy, aby podpořili naše útočné snažení. V obraně je s jistotou zastupují mlaďáci, oba dva Ondrové. Hrajeme už opravdu na riziko, jedna útočná akce stíhá druhou, ale bez gólového efektu. A jak už to bývá, nedáš - dostaneš. Po jedné naší chybě při rozehrávce od gólmana dostáváme z jediné střely soupeře za celý zápas, tři minuty před koncem, gól. Bohužel na změnu výsledku už nám nezbyl čas. Prohráváme jedinou střelou soupeře za zápas. Opravdu příliš krutý výsledek, fotbal nám dnes ukázal odvrácenou tvář. Dnes nám chybělo štěstí, anebo na druhou stranu více fotbalového umění, nedat gól z 21. střeleckých pokusů také o něčem svědčí. Ano poměr střel byl 21:1 v náš prospěch, a výsledek 0:1!!!

Dnešní porážka je asi nejkrutější za celé účinkování v podzimní části krajského přeboru. Chvíli bude trvat, než se s výsledkem tohoto zápasu vyrovnáme, někdo dřív a někdo později. Takový už je ale fotbal, někdy je plný radostí a jindy zase přijde zklamání.

Vzkaz pro Kubu: "Kubíku, hlavu nahoru, příště bude určitě líp . Bylo vidět, že jsi po nevydařeném prvním zápase dal do druhého k bojovnosti a nasazení i srdíčko." táta a trenér.
(Všem ostatním se omlouvám za osobní vzkaz. Děkuji za pochopení.)