Elévové starší: Mistrovský turnaj v Černilově - 5. kolo - krajský přebor - výrazné posílení bylo opravdu znát

13.10.2013 - 08:15
13.10.2013 - 12:00

KDY: neděle 13.10.2013
KDE: doma v Černilově
SRAZ: nejpozději 8:15 hod. v buňkách u zadního hřiště (tentokrát už od 9:00 hodin hrajeme první zápas)
Soupeři: FK Jaroměř; Roudnice/Lhota p.L.
Nominace: Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Jelínek, Kadaník, Kvapil ??? (podle zdravotního stavu), Svatoň, Voslař, Vrabec, z mladších elévů Petrikovič + výpomoc od ročníku 2003
Omluveni: Fibír, Krejza (na celý zbytek podzimu), Slezák

Volno mají: Sovák, Štandera, Zídka

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve, abychom se mohli pokusit zajistit případnou výpomoc pro zajištění dostatečného počtu hráčů.

Pokud počasí dovolí a nebude podmáčené hřiště budeme hrát na hlavním hřišti. Přijďte naše borce podpořit v co největším počtu a vytvořit klukům opravdu domácí prostředí.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka), teplé oblečení i náhradní na přestrojení, čaj do termosky.

Čekají nás dva mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 20 minut.

A jak to dopadlo?

Dnes jsme měli sestavu doplněnou hned čtyřmi borci ročníku 2003, v bráně Jirka Strnad, na stoperu Honza Lankaš a v záloze Míša Palma a Martin Chudý. Pánové, smekám před Vámi, perfektní výkony, nasazení, bojovnost, kombinace, zápasy odehrané prakticky bez střídání. Svými výkony jste strhli a vyburcovali i naše kluky, kteří včetně další posily z mladších elévů Ondry Petrikoviče, díky Vaší podpoře předvedli rovněž super výkony, více si vedle Vás věřili, bojovali, zapojovali se aktivně při hře dopředu, prostě jejich výkony byly živější, aktivnější, o 100 % lepší. Velká pochvala a uznání pro všechny hráče.

FK Černilov A - Roudnice/Lhota p.L.   2 : 1 (1 : 1)
(Svatoň 1x; Palma 1x)
Začátek zápasu byl opatrný, oťukávání, vyčkávaní co soupeř předvede. Oba dva soupeři se dobře znají a vědí co, můžou od sebe očekávat. Po pomalejším rozjezdu se začal hrát poměrně pěkný kombinační rychlý fotbal, se šancemi na obou stranách. Nás v bráně opravdu hodně podržel Jirka Strnad, když soupeři zlikvidoval spoustu šancí. Ale i my jsme se dostávali do slibných příležitostí, ale při zakončení nám trochu chyběl klid, přesnost a razance. Bohužel jsme ale neřešili dobře standartní situace před vlastní bránou, rohové kopy soupeře nám činily značné problémy, a po jednom z nich se soupeř ujímá vedení. Na štěstí inkasovaný gól na nás nezanechal žádné stopy, pořád se snažíme aktivně prosazovat před bránou soupeře, první roh nám ještě nevyšel, ale při druhém nebo třetím se ze vzduchu prosazuje před bránou jeden z nejmenších hráčů na hřišti Honza Svatoň, který stanovil vyrovnané poločasové skóre. O poločase trenéři burcují kluky, aby ve druhém poločase pokračovali v předváděné aktivní hře dopředu z prvního poločasu, kde se bylo opravdu na co dívat. Poměrně stálým napadáním soupeře na jejich polovině, jsme si připravovali další šance, jen to finální zakončení se nám nedařilo. Až přišel další rohový kop v podání Míši Palmy, se štěstím a drobnou tečí soupeře dává gól přímo z rohu. Vedeme 2:1. Soupeř neskládá zbraně, je pořád nebezpečný, vypracovává si dost slibných příležitostí, které se dařilo dobře hrající celé obraně dirigované Honzou Lankašem na stoperu a ze zálohy se vzorně vracejícím až před vlastní bránu Míšou Palmou zastavovat, a když už ne, tak jistota v bráně Jirka Strnad vše s přehledem vyřešil. Jednogólový náskok jsme udrželi a vítězství je naše.

FK Černilov A - FK Jaroměř   1 : 1 (1 : 1)
(Kvapil 1x)
Povzbuzeni výhrou z prvního zápasu, hrajeme s opravdu silným a zkušeným soupeřem parádní fotbalovou partii, na kterou je radost se koukat. Soupeř byl ze začátku naší hrou poměrně zaskočen, po bezproblémové a jasné výhře v minulém kole v Jaroměři, asi nečekal tak vyrovnaný zápas, což bylo vidět i na trochu nervóznějším projevu jejich trenérů. Hrál se rychlý a bojovný fotbal, občas to i pořádně zabolelo, ale to samozřejmě k fotbalu patří. Mezi zápasy byli kluci nabádáni, aby více využívali na křídle Martina Chudého. Dobrý tah, vyplatilo se, Martin Chudý předvedl parádní akci po pravé straně zakončenou snad opravdu geniálním kolmým vysunutím Lukáše Kvapila, který se nemýlil. Vedeme 1:0. Fotbalová paráda. Dále hrajeme aktivně, podporujeme útok i pomáháme bránit, bojujeme o každý míč a bohužel v jednom okamžiku té bojovnosti bylo o špetku víc. Faulujeme a soupeř kope pokutový kop. Líp to snad, bohužel pro nás, nešlo kopnout, přesná prudká střela po zemi k tyči. S tím nemohl opravdu Jirka v bráně nic dělat, vystihl směr, krásně skočil, ale k tyči opravdu v té rychlosti dosáhnout nemohl. Ve druhém poločase je hra stále vyrovnaná, šance si vypracovávají obě mužstva, ale překvapivě se v závěru do více šancí před bránou dostávají naši kluci. Při jedné ze šancí poskakuje míč před bránou soupeře, ale v nepřehledné skrumáži se nám nedaří propasírovat míč do brány. Škoda, za předvedenou hru by si kluci vítězství zasloužili. Nebuďme, ale neskromní i tento výsledek je pro nás super.

Myslím si, že předvedenou hrou kluci dnes potěšili početnou skupinu rodičů a fandů. Asi jsme dnes trochu, díky výpomoci od ročníku 2003, neúmyslně přetáhli rodiče a fanoušky od mladších žáků, za což se mladším žákům omlouváme. Podpora byla opravdu znát, perfektní kulisa. Díky Vám za podporu a fandění.