Elévové starší: Mistrovský turnaj v Jaroměři - 4. kolo - krajský přebor - důležité tři body

05.10.2013 - 09:45
05.10.2013 - 14:00

KDY: sobota 5.10.2013
KDE: v Jaroměři
SRAZ: nejpozději 9:45 hod. na místě (na hřišti v Jaroměři)
Soupeři: Chlumec n.C./RMSK Cidlina; FC Olympia HK B; FK Jaroměř
Nominace: Fibír, Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Jelínek, Kadaník, Krejza, Kvapil, Slezák, Svatoň, Voslař, Vrabec, z mladších elévů Brož
Omluveni:
Havelka

Volno mají: Sovák, Štandera, Zídka

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve, abychom se mohli pokusit zajistit případnou výpomoc pro zajištění dostatečného počtu hráčů.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka), teplé oblečení i náhradní na přestrojení, čaj do termosky.

Čekají nás tři mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 15 minut.

A jak to dopadlo?

Dnes jsme naši stálou sestavu ročníku 2004, bohužel bez nemocného Ondry Havelky, doplnili z mladších žáků Davidem Hrdinou a z mladších elévů Ondrou Brožem. Oba dva kluci zahráli super, byli pro nás skutečnými posilami, platnými hráči, takže jim patří velké poděkování, které také míří i k Míšovi Hovorkovi za perfektní gólmanské výkony. Pochvalu zaslouží i naši obránci, kteří odehráli všechny tři zápasy pouze ve čtyřech (Míša Hovorka zaskakoval na pozici brankáře), když bylo potřeba, tak Kuba s Martinem zvládli i celý poločas bez střídání, nebo celý zápas maximálně s jedním střídáním. Super výkon, i když v posledním zápase ve druhém poločase už klukům trochu docházely síly.

Po dnešním 4. kole se krajský přebor přehoupl do své druhé poloviny podzimní části. Zatím jsme z 11-ti zápasů vybojovali 12 bodů za čtyři výhry a sedm proher - viz. neúplná tabulka po 4. kole:

7 Olympia HK B 11 1 2 8 9:28 5

Výsledky nejsou vůbec důležité, i když vítězství samozřejmě potěší víc než prohra. Důležitější je, ale radost ze hry, že nás fotbal baví a hrajeme ho pro zábavu. A tak by to mělo opravdu být. Čtyři výhry jsou perfektní, to že je budeme mít už v polovině podzimní části, by si na začátku soutěže tipl asi jen velký optimista. Na nováčka krajského přeboru si nevedeme vůbec špatně. Škoda jen, že nás získané body neposunuly o nějakou tu příčku výš. Tabulka je vyrovnaná, co není, může být příště nebo na konci podzimu.

FK Černilov A - FC Olympia HK B   2 : 1 (0 : 0)
(Kvapil 1x; Hrnčíř 1x)
I z pohledu na tabulku velice důležité vítězství. Hrálo se o šest bodů. Díky výhře jsme zvýšili bodový náskok na našeho soupeře, který by se při opačném výsledku na nás dotáhl na jediný bodík. Hrálo se opravdu vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly maličkosti, jedna dvě využité šance. Dnes jsme byli šťastnější my a vrátili jsme soupeři těsnou porážku z prvního našeho vzájemného zápasu, který jsme v 1. kole prohráli nešťastně 0:1. Před zápasem jsme si řekli, že vysuneme naší obranu dopředu, bude aktivně podporovat naše útočné akce a napadat rozehrávku soupeře už na jejich polovině. To se nám podařilo splnit, a soupeři to činilo značné problémy. Velmi pozitivní je, že jsme nesložili zbraně při nepříznivém vývoji utkání, prohrávali jsme 0:1 a zápas jsme dokázali otočit. Škoda jen, že jsme nedokázali více střílet, brankář soupeře byl dnes nejistý, a při větším počtu střel by se určitě nějaká další ujala, a nemuseli jsme se až do konce strachovat o výsledek. Skóre mohlo být dnes opravdu větší. Nebuďme ale na druhou stranu neskromní, pro nás je jakákoliv výhra opravdovou výhrou .

FK Černilov A - FK Jaroměř   1 : 5 (1 : 2)
(Brož 1x)
Tentokrát jsme se střetli se soupeřem z vyšších pater tabulky a bylo to opravdu úplně o něčem jiném. Soupeř byl o dost vyspělejší a fotbalovější, předváděl krásné kombinace. Přesto všechno jsme se ujali v prvním poločase vedení po proměněném přímém kopu Ondrou Brožem. Gratulace za první vstřelený gól za starší elévy v krajském přeboru. Jen tak dál. Navíc jsme, ale v tomto utkání, bohužel neměli, hrajeme pod tlakem, už nezvládáme plnit taktické pokyny jako v prvním zápase, vysunutím obrany podporovat naše útočné snažení a napadat soupeře na jejich polovině. Naše obrana je přetížená a tak obdržené góly na sebe nedaly ve druhém poločase dlouho čekat.

FK Černilov A - Chlumec n.C./RMSK Cidlina   1 : 4 (0 : 0)
(Kvapil 1x)
V prvním poločase hrajeme se silným soupeřem vyrovnanou partii. V bráně nás jako v předešlých zápasech drží Míša H., ale do gólových šancí se bohužel moc nedostáváme. Soupeř opět dokáže dobře kombinovat, má nacvičené standartní situace, které nám dělají velké problémy. V prvním poločase jsme odolali, ve druhém už ale ne. Soupeř se ujímá vedení, nám začínají trochu docházet síly, a tak se soupeř čím dál snadněji prosazoval. Zbraně jsme rozhodně nesložili, hrajeme, co můžeme, a odměnou nám je zkorigování výsledku. Navíc jsme už dnes ale opravdu neměli síly.

Za všechny zápasy si kluci zaslouží pochvalu, bojujeme a hrajeme na hranici svým zatím získaných fotbalových zkušeností. Těší nás, že žádný zápas nevzdáváme, i za nepříznivého skóre, se soupeřem bojujeme o co nejlepší výsledek. Jen tak dál, přes zimu hodně potrénujeme a na jaře se to určitě projeví i na výsledcích.

Předváděná hra by měla být dobrou pozvánkou pro rodiče a naše fanoušky, přijďte příště naše borce podpořit v co největším počtu a vytvořit jim domácí kulisu. Určitě se Vám odmění kvalitními výkony.