Elévové starší: Mistrovský turnaj v Jaroměři - 6. kolo - krajský přebor - zasloužené tři body za bojovnost

19.10.2013 - 09:45
19.10.2013 - 14:00

KDY: sobota 19.10.2013
KDE: v Jaroměři
SRAZ: nejpozději 9:45 hod. na místě (na hřišti v Jaroměři)
Soupeři: TJ Sokol Třebeš; FK Jaroměř; Slavia HK/Nový HK
Nominace: Fibír, Havelka, Hovorka, Hrnčíř, Jelínek, Kadaník, Kvapil, Slezák, Svatoň, Voslař, Vrabec, mladší elévové Brož, Petrikovič
Omluveni: Krejza (na celý zbytek podzimu)
Volno mají: Sovák, Štandera, Zídka
(v neděli 20.10.2013 ale v plné síle, čeká nás zápas okresního přeboru v Myštěvsi)

Případné omluvenky na mobily trenérů co nejdříve, abychom se mohli pokusit zajistit případnou výpomoc pro zajištění dostatečného počtu hráčů.

Nezapomeňte kopačky, chrániče, gumičky na štulpny, klubovou teplákovou soupravu, brankáři rukavice, pití a lehkou svačinu (müsli tyčinka, případně sušenka), teplé oblečení i náhradní na přestrojení, čaj do termosky.

Čekají nás tři mistrovské zápasy, hrací doba 2 x 15 minut.

A jak to dopadlo?

Dnes jsme opět omladili naší obranu, ve které se pomalu, ale jistě zabydlují Ondrové Brož a Petrikovič z mladších elévů. V záloze naopak zase starší, z ročníku 2003, David Hrdina dirigoval naši hru ve středu pole. Všichni zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony, Ondrové v obraně předváděli spolehlivé výkony a David v záloze svými zkušenostmi podporoval jak naše útočné akce, tak zastavoval protiútoky soupeře.

S pochvalami není v žádném případě konec, na to jak všichni kluci do jednoho bojovali, hráli s chutí a nadšením se byla opravdu radost dívat. Fotbalovou technikou rozhodně nevynikáme, spíš naopak, ale dnes jsme chybějící fotbalové dovednosti nahradili týmovou bojovností. Doslova odmakané zápasy na 200 %. Tři zápasy – šest poločasů, z toho pět na 1* a pouze jeden poločas se nám opravdu nepovedl, ten byl minimálně na 5-.

FK Černilov A TJ Sokol Třebeš   2 : 1 (0 : 0)
(Kvapil 1x; Kadaník 1x)
V prvním poločase měl soupeř více ze hry, ale nás v bráně vynikajícím výkonem podržel Ondra H. Byl spolehlivý, předváděl jisté zákroky, chodil si pro míče a byl i slyšet. Super výkon a ne jenom v prvním poločase. Díky gólmanovi jsme uhráli v poločase bezgólovou remízu a přáli jsme si, že bod by byl dobrý i na konci zápasu. Ve druhém poločase opravdu bojovným výkonem hrajeme se soupeřem vyrovnanou partii. Bohužel po jedné chybě, kdy jsme nechali chvíli soupeři více prostoru, dostáváme gól. To se nemělo stát, bojujeme v poli, hrajeme vyrovnaný zápas, ale do gólových šancí se moc nedostáváme, a tak to na změnu výsledku moc nevypadá. Až přišly standardní situace z poloviny hřiště. K míči se staví Martin, krásným nákopem posílá míč vzduchem, který se přesně před bránou snáší dolů. Brankář pouze vyráží a Lukáš s přehledem z dorážky skóruje - 1:1. Co jsme si mohli víc přát, remíza nás těšila a byli jsme s ní spokojení, až do chvíle kdy přišla další standardní situace skoro ze stejného místa. Tentokrát poslal Martin míč přímo do brány. Krásně kopnuté jako po prvé, gólman neměl vůbec šanci zareagovat. Vedeme 2:1 a vydržíme až do konce zápasu. Výhra je naše.

FK Černilov A - Slavia HK/Nový HK   0 : 1 (0 : 0)
Povzbuzeni výhrou z prvního zápasu pokračujeme v bojovném výkonu i ve druhém zápase. Je to stejné jako v prvním zápase, soupeř má více ze hry, dostává se do více šancí, ale v naší bráně opět čaruje Ondra H. Sám by to, ale samozřejmě nezvládnul, všichni kluci opět bojují, žádný míč ani souboj nevzdáváme, radost se na kluky dívat. V poločase krásná bezgólová remíza. Ve druhém poločase se hraje stejný fotbal, trochu více se dostáváme i do šancí, brankář soupeře nepůsobí úplně jistým dojmem, ale do jasné gólové šance se bohužel nedostáváme. Za celý zápas se dopouštíme pouze jedné vážnější chyby, kterou soupeř využil a potrestal nás. Stejně jako my v prvním zápase, tak teď soupeř skóruje střelou z poloviny hřiště a my jsme nepochopitelně pouze v pozici diváků, nikdo z kluků nedokázal zareagovat. Do konce zápasu se snažíme vyrovnat, ale s výsledkem už nic nedokážeme udělat. Sice jsme prohráli, ale po odmakaném výkonu. S předvedenou hrou po dvou zápasech panuje spokojenost.

FK Černilov A - FK Jaroměř   1 : 4 (0 : 4)
(Hrdina 1x)
V posledním zápase nás čekal asi nejsilnější soupeř. Pro nás je každý soupeř silný, ale tento nám vyhovuje asi opravdu nejméně. My jsme udělali jednu změnu v sestavě, do brány se staví Míša J. a Ondra H. se zapojuje do zálohy. Jenom změnou v sestavě a změnou brankáře to určitě nebylo, ale než se stačíme rozkoukat, už prohráváme. Hrajeme opravdu špatný poločas a inkasujeme k prvnímu gólu další tři. Poločas 0:4 a s námi to nevypadalo vůbec dobře, byli jsme zralí na desítku. Ve druhém poločase se překvapivě zlepšujeme, vytahujeme poslední zbytky sil a opět bojujeme, vyrovnáváme hru a po samostatné akci Davida upravujeme výsledek na 1:4. I za nepříznivého stavu jsme to nevzdali, bojovali jsme až do konce a vydali se ze všech sil.

Po dnešních zápasech, každý kdo se přijel podívat, a nebylo nás málo, zastoupení měli Hrnčířovi, Havelkovi, Vrabcovi, Hovorkovi, Hrdinovi, Fibírovi, musí být s dnešním výkonem kluků opravdu spokojen. Samozřejmě máme na čem pracovat, fotbalová technika a myšlení, větší důraz, a i trochu fyzička nám pořád chybí, ale za dnešní výkony velká pochvala pro všechny. Kluci jen tak dál jako dnes, bylo to super.