FK Černilov - Dvůr Králové n.L. 1:0 (0:0)

Karty před zápasem byly rozdány jasně. Tříbodový zisk nám zajistí konečné třetí místo bez ohledu na další výsledky. Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Dvůr Králové sice v naší skupině je poslední, ale většinu zápasů skončilo těsnými výsledky. V paměti nám také zůstalo utkání ve Dvoře Králové.

V prvním poločase jsme byli lepší my. Jenže nepodařilo se nám z toho vytěžit vedoucí branku, což by nám velmi pomohlo. Hráči pak by už hráli s větším klidem a věřím, že by přidali další góly. Jenže se tak nestalo, i když jsme šance na to měli. Již v úvodních minutách jsme měli dvě velké příležitosti. Lukáš Daněk z malého vápna po rohu bohužel našel jen ruce gólmana. Sólový nájezd Natálka Žídková neproměnila. Další nebezpečné střely hostující brankář pochytal, tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Po změně stran převzal iniciativu soupeř. Hosté byli nebezpečnější. Několikrát jsme jim dovolili kopat standardní situaci v blízkosti branky. Na naše kopačky se přilepila zbytečně nervozita a hře se to projevilo. Oba týmy hrály na vítězství a v závěru vysunuly z obrany své stopery. Nám tento tah pomohl. Náš kapitán oživil hru a hned to bylo znát před brankou soupeře. Natálka Žídková v tutové šanci brankáře neprostřelila. O chvíli později hostující brankář vytáhl Lukášovi Daňkovi střelu ze standardní situace nad břevno. Ačkoliv byl pátek třináctého a úplněk vše dopadlo dobře. Sportovní štěstí stálo na straně Černilova. Těsně před vypršením 70. minuty Natálka už měla přesnou mušku a odstartovala tak naše radost. Rozhodčí po gólu odpískala konec utkání a třetí místo už nám nemohl nikdo vzít.

Jsem rád, že jsme dokázali zvítězit a zajistit si tím třetí místo. Tudíž můžeme na sobotní rozlučce oslavovat  Myslím si, že je pro Černilov velký úspěch. Hráčům chci poděkovat a popřát jim, ať se jim daří i v dalších sezónách. Nesmím zapomenout na kolegy, kteří mě s trénováním pomáhali. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat i rodičům. Takovou podporu jako má tým starších žáků v Černilově, nikde nemají. Na úspěchu mají značný díl i oni.

Sestava FK Černilov: Gernat - Žaba Jakub, Rejnek, Daněk, Horák - Mikunda, Svatoň, Flégl, Halberštát - Žídková, Čuda

Na střídání: Mach, Tkačík, Chudý, Hovorka

Branka: Žídková Natálka