Muži - B: Mistrovský zápas s týmem Malšova Lhota, doma, 3:2

ZÁPAS: FK Černilov B - Malšova Lhota 3 : 2 (1 : 0)
Rozhodčí: Hušek, Křinka

Branky: Pavel Petrásek, Vojtěch Hrubý, Jan Hrubý

Sestava: Lukáš Voltr - Martin Souček, Petr Hrubý, Luboš Veselovský, Michal Hlína - Martin Novák (Jiří Havlas), Jakub Hušek, Radovan Hypš (Jan Pokrupa), Jan Hrubý - Pavel Petrásek (Pavel Jukl), Vojtěch Hrubý

Důležitý duel v boji o záchranu v III. třídě zahájila menší komplikace ještě před výkopem. Při rozcvičení se zranil brankář Honza Maléř, ale Lukáš Voltr je stejně kvalitní gólman a v utkání chybu neudělal. Domácí se ujali vedení již ve 2. minutě Pavlem Petráskem. Ovšem jakoby rychlé vedení naší hře uškodilo. Mnoho nepřeností a zbytečných ztrát pomohlo soupeři, který postupně přebíral iniciativu. Hrozil především  rychlonohý útočník Marek, po jehož přesném centru nakonec odvracel od naší branky paradoxně jeho spoluhráč.

Také úvod druhého poločasu našemu Béčku vyšel. Za trestným kopem Honzy Hrubého šel důrazně jeho bratr Vojta a bylo 2:0. Na rozdíl od prvního poločasu však zůstala iniciativa na našich kopačkách. Tři drzé průniky Michala Hlíny až z pozice levého obránce si alespoň v jednom případě zasloužily branku. Ovšem podle otřepaného hesla nedáš-dostaneš z ojedinělého útoku hosté snížili (kdo jiný než Marek). Naštěstí se křížnou střelou na zadní tyč trefil Honza Hrubý a tak již nic neřešila proměněná penalta kapitána hostí Němce v poslední minutě (je nutné aby hrál rozhodčí na hřišti hlavní roli?).

Tři velmi cenné body zaslouženě zůstaly v Černilově. Je nutné ocenit vzorný přístup trojice Hrubých po včerejším zahájení sezóny  na jejich letním parketě  (a odehraném utkání A-mužstva na Novém Hradci)  a jistotu a přehled Luboše Veselovského na pozici předstopera.