Muži - A: Mistrovský zápas v Sobotce, výhra 3:1

02.04.2011 - 18:00

KDY: sobota 2.4.2011
Na hřišti SK Sobotka
ZÁPAS: SK Sobotka - FK Černilov 1:3 (0:2)

Branky: Hušek, Petrásek, Zemek

Vykročení do jara sa našim borcům povedlo na jedničku. Ze Sobotky dovezli 3 body po poctivě odmakaném zápase.

Sestava: Michalička - Zumr, Krejčí, Vojta Hrubý, Schwarzer - Zemek, Hušek, Kamil Hlína (Šrámek), Dvořák - Petrásek, Filip (Čapek)

První zápas v sezoně, případně po zimní přestávce jako v tomto případě, je vždy velmi důležitý, protože až v něm se ukáže, zda se zimní příprava povedla. Před zápasem onemocněli Tomasz Raszka a především nejlepší střelec zimní přípravy Jirka Štěpánek, kterého musel nahradit po zranění se vracející Honza Filip.

Domácí se představili v úplně jiné sestavě, s úplně jiným nasazením než na podzim na našem hřišti. Jsou posíleni o 3 zkušené hráče a v kádru mají několik velmi dobrých mladých a důrazných hráčů.

Měli jsme velmi dobrý vstup do západu, kdy v jeho úvodu vstřelil branku po krásné individuální akci "alá Messi" Kuba Hušek, který přešel přes 3 domácí obránce. Potom jsme polevili v koncentraci a koledovali jsme si o vyrovnání, což se stalo.... Po závaru v našem pokutovém území domácí zblízka prostřelili velmi dobře chytajícího Patrika Michaličku. Před koncem poločasu vstřelil náši druhou branku Karlos Petrásek krásnou střelou z hranice šestnáctky po neméně krásné přihrávce Káji Zemka. Karlos mohl v samém závěru naše vedení ještě zvýraznit, obešel domácího obránce i vyběhnuvšího gólmana, ale z úhlu nastřelil jen tyč.

Druhý poločas byl velmi bojovný, s množstvím osobních soubojů a střetů. I když máme velmi mladé mužstvo, tak se ukázalo, že se stáváme mužstvem zkušenějším, dobře jsme drželi míč, vyráželi jsme k rychlým protiútokům. Třetí branku jsme vstřelili našim typickým způsobem - po rozehrané standardní situaci na zadní tyči tečoval míč do sítě Karel Zemek (jeho první branka v dresu Černilova) - jak prohlásil asistent Petr Beny Benák - on ten nácvik standardních situací má něco do sebe.

Chtěl bych pochválit celé mužstvo za bojovný výkon. A i když to málokdy dělám, tak bych pochválil i výkon rozhodčího, který i přes svůj mladý věk, bouřlivou atmosféru v hledišti, bojovné pojetí hry obou mužstev, zvládl utkání vynikajícím způsobem!!