Poslední podzimní zápas, prohra s favoritem

FK Černilov - RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:3 (1:1)

15.kolo VOTROK krajského přeboru - Neděle 17.listopadu od 13:30 hodin * náhradní tráva v Černilově

Branky:  17.min 0:1 * 43.min Šmied z pen. 1:1 ** 48.min Matoušek 2:1 * 52min 2:2 a 67.min 2:3 (obě z penalty)

Sudí: Bač ŽK: 2:3 (Urban, J.Hrubý) ČK: 0:1  *  100 diváků

Sestava: Šebesta - Charous, V.Hrubý, Urban, Daněk - Šmied,Svatoň, Hušek (60.Štěnička), Matoušek (82.J.Hrubý), Schwarzer - Roubal

Hosté byli podle tabulky favorit, ale především se utkaly týmy s nízkým počtem inkasovaných branek (RMSK dokonce dostalo v soutěži branek nejméně). V první půli jsme snažili marně překonat obranu soupeře. Zkoušel to Matoušek v 9.min slabší střelou pod břevno. O tři minuty později pálil Hušek vedle. Tým RMSK poprvé v 16.minutě zaútočil a odražený míč uklidil do sítě Voldán. Dvacátá minuta: rychlý brejk soupeře a V.Hrubý s Šebestou zabránili hrozící pohoromě. Nebezpečný byl i závar v našem vápně z 28.minuty. Relativní klidný průběh zápasu ukončila 43.minuta kdy hosté protestovali proti nařízenému pokutovému kopu za faul na Roubala. Šmied z něj srovnal. Po změně stran jsme hosty zakočili brankou a zároveň je tak potrestali za pasivní vstup do II.půle. Akci zakočil Roubal nahrávkou na Matouška, který zavěsil pod břevno. Z vedení jsme radovali asi pět minut. Zákrok ve vápně posoudil sudí opět jako penaltu, tentokrát v prospěch hostí a stav byl rázem 2:2. 55min: Roubal utekl obránci, ten ho zastavil nedovoleně a protože by náš útočník šel sám, uviděl červenou kartu. Z následného přímého kopu ale Matoušek překopl i ochranou síť. V deseti byli hosté paradoxně nebezpečnější. 60.min: rychlý náběh RMSK za obranu, ale střela šla mimo. O dvě minuty později hosté orazítkovali tyč Šebestovi branky. Z naší strany přišel jen testovací Šmiedův pokus doprostřed brány. Naopak jsme v 66.min nerozehráli dobře dopředu, soupeř se dostal do našeho vápna a střet dvou hráčů byl posouzen jako třetí penalta v zápase a druhá proti nám. A opět se střelec nemýlil - 2:3. V 77.min Šmied nepotrestal vyběhnutí brankáře a poslal míč těsně vedle. Tutovku jsme hostím nabídli v 84.min, ale sám proti Šebestovi útočník RMSK neuspěl. V závěru jsme se snažili o srovnání, centry ale nikdo do brány neposlal a dvě velké šance měl Svatoň, ale poprvé přestřelil a podruhé mířil do těla brankáře.